Menu
BAŞVUR

21-22 SONBAHAR - KIŞ TREND TAHMİNLERİ


Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 3 saat
Eğitim Formatı: Online Zoom üzerinden canlı
Eğitim Dili: Türkçe
Dönem: 2021
Yeni tarihler için takipte kalın
Cumartesi, 14 :00 – 17 :00
Eğitim Ücreti: 300 TLKampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 3 saat
Eğitim Formatı: Online Zoom üzerinden canlı
Eğitim Dili: Türkçe
Dönem: 2021
Yeni tarihler için takipte kalın
Cumartesi, 14 :00 – 17 :00
Eğitim Ücreti: 300 TL

→ ŞİMDİ ARAŞTIR
TANITIM
EĞİTİM YAPISI
ŞARTLAR

Bu kısa eğitim Sonbahar- Kış 2021-22 trend araştırmaları yönünden farkındalıklarını ve trend araştırmalarının ürün tasarım süreçlerinde nereye konumlandırılabileceğini tanımlamayı hedeflemektedir. Küresel moda pazarında etkin olan tasarım ve tüketim trendlerini analiz etmek ve moda endüstrisine yönelik vaka analizleri yaparak geleceğe yönelik eğilimlerin öngörüsünü yapabilmeyi hedefler.

Eğitim Hedefleri

Trend anlatımı iki oturumdan oluşur. İlk oturumda AW21-22 genel trendleri yorumlanır. Tüketici analizleri, tüm dünyada değişen yaklaşımlar ele alınır. İkinci oturumda tekstil ürünleri trendleri üzerine yeni yaklaşımlar, detaylar ve kullanım alışkanlıkları incelenecektir.
Her iki oturumda da trendlerde renk – doku – yüzey- materyal detayları üzerinde durulacak olup, kadın erkek ürünlerinde gelişen yeni trendler, satışı etkileyen trendler, styling ve belirli konsept odaklı trendler işlenecektir. Tekstil ve aksesuarın trendler ile ilişkisi incelenecektir.
Trend sunumu kapsamında dört ana trend ve alt trendlere yönelik renk, materyal ve ürün hikaye panoları sunulacaktır.

Kimler Katılmalı?

Sektörde tasarım ve ürün geliştirme departmanlarında çalışan global bakış açısı ile yeni tarzları analiz edip, tasarım ve üretim süreçlerinde bu analizlerin çıktısını ürünlere doğru yansıtabilmek isteyenler katılabilir.
Hem öğrenciler, hem de profesyoneller için uygundur.

İçerik 

 • Küresel moda pazarında etkin olan tasarım ve tüketim trendlerini analiz etmek
 • Moda endüstrisine yönelik vaka analizleri yapmak
 • Tekstil ürünleri trendleri üzerine yeni yaklaşımlar, detaylar ve kullanım alışkanlıkları
 • Kadın erkek ürünlerinde gelişen yeni trendler
 • Tekstil ve aksesuarın trendler ile ilişkisi

Gerekli Belgeler:

 • CV
 • Kimlik Fotokopisi
Another Tab Contents

Bu Ders İçin Yorumlar

 • "Türkiye'de ve yurtdışında üniversite ve mastır eğitimleri aldım. Bu yıl IFA Paris İstanbul'la tanıştım. Workshoplarına katılma ve ders alma fırsatım oldu. Eğitim sistemleri yurtdışındakilerle aynı seviyede ve diğer üniversitelerden ayrı olarak sektördeki sevdiğiniz ve başarılı tasarımcılardan ve hocalardan eğitim alma olanakları sağlamaları ayrıca çok güzel bir fırsat. Bu yüzden aldığım eğitimlerden çok memnun kaldım ve bana bir çok farklı bakış açısı kazandırdı.Bu fırsatı verdikleri için IFA Paris İstanbul ailesine çok teşekkür ederim."
  Gülberk Gülbahçe
  Architect / Designer
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram