Menu
BAŞVUR

MODA ETKİNLİĞİ PLANLAMALARI KISA EĞİTİMİ

SÜRE: 3 Hafta / 75 Saat
KAMPÜSLER: Paris, İstanbul, Online
FORMAT: Gündüz
DILLER: İngilizce
DÖNEM: Temmuz 2021
EĞİTİM TARİHİ: 4 Temmuz 2021
EĞITIM ÜCRETI: €1,500
BAŞVURU ÜCRETİ: €50
KONTENJAN: Sınıf Başı 20 Öğrenci


SÜRE: 3 Hafta / 75 Saat
KAMPÜSLER: Paris, İstanbul, Online
FORMAT: Gündüz
DILLER: İngilizce
DÖNEM: Haziran 2021
EĞITIM ÜCRETI: €1,500
BAŞVURU ÜCRETİ: €50
KONTENJAN: Sınıf Başı 20 Öğrenci

→ ŞİMDİ ARAŞTIR
TANITIM
EĞİTİM YAPISI
KABUL

En muhteşem defilelerden, detayların dikkat çektiği partilere kadar muhteşem etkinliklerin nasıl düzenlendiğini hiç merak ettiniz mi? Bu kısa kursla başarılı bir etkinlik üretmenin tüm detaylarını keşfedeceksiniz! Farklı etkinlik türlerini araştırmayı, bütçe oluşturup yönetmeyi, lezzetli bir menü yaratmayı, kapsamlı bir etkinliği baştan sona organize etmeyi öğreneceksiniz.

Öğrenciler, farklı ölçeklerde etkili etkinliklerin nasıl yürütüleceğini öğrenecekler. Reklam araçları ve sosyal medyayı ilgi uyandırmak için nasıl kullanmaları gerektiğini, uygun şarapları uygun yemeklerle eşleştirmeyi ve kırmızı halı akışını düzenlemeyi kavrayacaklar. Bu kısa kursun sonunda, öğrenciler etkinliklerde oluşabilecek pürüzleri ve bunların nasıl yönetileceğini bilecekler.

Bu dersin amacı, öğrencilerin etkinlikleri bir sonraki seviyeye taşıyarak deneyim elde etmelerini sağlamaktır. Programı tamamladıktan sonra katılımcılara gerçek hayattaki bir etkinliği kavramsallaştırma, planlama ve yürütme fırsatı verilecektir. Ayrıca bu kurs öğrencilere tarihi bir şehir ve büyük bir moda merkezi olarak Paris’i keşfetme şansı sunmaktadır.

Kurs, Marie Claire Amerika ve New York'taki Bergdorf Goodman için yönetimsel etkinlikler düzenleyen Jenae Green tarafından verilmektedir. Green, New York Moda Haftası partilerini, ünlülerin katıldığı kokteyl etkinliklerini, ödül törenlerini, konferansları ve benzeri etkinlikleri planladı.

Her ders 5 saat sürecek ve bir saha gezisi olmadığında dersin bir kısmı teorik olacak, diğer kısmı ise gerçek hayattaki bir olayın pratik kavramsallaştırılması ve planlanmasına odaklanacak.

Bu kısa kurs hakkında e-postayla daha fazla bilgi ister misiniz? Buraya tıklayın → Daha fazla bilgi gönder!

BROŞÜRÜ İNDİR MODA ETKİNLİĞİ PLANLAMALARI KISA KURSU

1. Hafta:

 • Farklı Etkinlik Türlerine Giriş- İnsanlar moda etkinliği planlamasının yalnızca defilelerden ibaret olduğunu düşünse de, bundan çok daha fazlası var.
 • Couture Defilesi Gezisi- Öğrenciler couture defilesinde çeşitli pozisyonlarda gönüllü olma şansına sahip olacaklar (Öğrenciler profillerine göre seçileceğinden dolayı muhakkak portföylerini hazırlamalarını tavsiye ederiz).
 • Bütçe ve Lojistiğe Giriş- Bütçenin nasıl oluşturulacağını ve önceden belirlenmiş bir toplam rakamla nasıl çalışılacağını öğreneceksiniz.
 • Mekân Araştırma Gezisi- Etkinlikler için kullanılabilecek farklı türdeki mekânları keşfedecek, ardından oteller, restoranlar, perakende satış yerleri gibi mekânları izleyebilmek için Paris sokaklarını keşfedeceksiniz.
 • İkram Eşleştirme Gezisi- Etkinlik planlamacıları genellikle her şeyi tatma fırsatı olmadan menülerin küratörlüğünü yaptıkları için öğrenciler, hangi şarapların ortak ana yemeklerle en iyi gittiğini, eşleştirmenin temellerini öğrenecekler.

2. Hafta:

 • Etkinlik Uygulama- Farklı eğlence türleri (DJ/ Müzik Grubu/ Müzik Listesi), fotoğrafçılık, fotoğraf standı, aydınlatma, AV, dekor ve görseller gibi ortak etkinlik öğelerini tartışacağız. Öğrenciler yenilikçi etkinlik uygulamalarını ve “Instagramda kullanılabilecek” anları yaratmaya yardımcı detayları öğrenecekler.
 • Çiçekçi Mağaza Gezisi- Bir çiçekçiyi ziyaret edeceğiz ve dekor için yaygın olarak kullanılan farklı çiçek türlerini öğrenmek, mevsimine göre çiçekleri tanımak için çiçekçi ile görüşeceğiz.
 • Etkinlik Üretimi & Halkla İlişkiler Gezisi- Bu gezi, ajanslara bir giriş niteliğindedir. Öğrenciler çeşitli ajansların çalışma alanlarını, onlardan ne zaman yardım alınabileceğini ve neler beklemek gerektiğini öğrenmek için pratik bir saha gezisine çıkacaklar.
 • Davet & Yetenek- Ortak davet dili oluşturmayı, davet etmek gereken kişi sayısını belirlemeyi, davet listelerini, sıralamayı ve oturma çizelgelerini oluşturmayı öğreneceksiniz. Etkinliğinize katılan ünlü ve VIP'ler olduğunda akılda tutulması gereken saç ve makyaj ayarlama, araba servisi, giyim, kırmızı halı ve yeşil oda gibi ortak unsurları tartışacağız. Bu ders sırasında, öğrenciler bir Yetenek Temsilcisi’nden VIP'ler ile çalışmanın nasıl bir şey olduğunu ve etkinliklere ev sahipliği yaparken akılda tutulması gerekenleri öğrenecekler.
 • Sosyal Medya Gezisi - Facebook Genel Merkezi’ni ziyaret edecek ve sosyal medyanın etkinlik öncesinde, sırasında ve sonrasında nasıl önemli bir rol oynadığını öğreneceksiniz.

3. Hafta:

 • Yerinde Uygulama / Kontrol- Öğrenciler bir etkinliğin kadrosunu, check-in, vale gibi tesis içi ihtiyaçları / rolleri hakkında bilgi edinecekler. Ayrıca yazılı bir plan dâhilinde detaylı ve eksiksiz bir etkinlik düzenlemek için genel kontrol, kişi listesi, zaman çizelgesini kavrayacaklar. Etkinliğin son aşamasında ses kontrolü, ışık testi, AV testi ve arıza / iade gibi olay sonrası öğelerin nasıl yürütüleceğini tartışacağız.
 • Etkinlik Öncesi DJ & AV İle Buluşma Gezisi- DJ ve AV ekibiyle müzik ekipmanları, teknoloji sürücüleri, AV ve ses kontrolünün nasıl yapılacağını öğrenmek için buluşacağız. Ayrıca ses ile ilgili genel problemleri ve bunların nasıl önleneceğini ya da giderileceğini tartışacağız.
 • Planlama Günü- Kendi etkinliğinizi planlayacaksınız.
 • Etkinlik Günü- Öğrendiğiniz bilgileri kendi etkinliğinizle sergileme şansına sahip olacaksınız. Öğrenciler kahvaltı / öğle yemeği, kokteyl resepsiyonu, defile, ödül töreni veya trend sunumu gibi çeşitli etkinlikleri planlamak için küçük takımlar halinde çalışacaklar.
 • Özet – Öğrencilerin hazırlayacağı kısa bir özetle neyin doğru ve yanlış gittiğini, neyi farklı şekilde yapabileceğimizi ve nasıl geliştirebileceğimizi tartışmak için her bir olayı ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.
 • Önerilen İngilizce seviyesi: IELTS 5.5 (kursu tamamen anlamak ve takip etmek için.) IELTS sertifikası mecburi olmamakla birlikte, kursu kavrayacağınızdan emin olmak istiyoruz.
 • En az 18 yaşında olmak
 • Moda etkinliklerini planlamaya ilgi

Verilecek belgeler:

 • CV / Özgeçmiş
 • Pasaport kopyası
 • Pasaport fotoğrafı
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram