Menu
BAŞVUR

GÖRSEL MAĞAZACILIK LİSANS PROGRAMI

IFA PARİS LİSANS PROGRAMLARI, AVRUPA KONSEYİ FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN ONAYLIDIR.

SÜRE: 3 Yıllık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris/ Floransa
FORMAT: Kampüs
DÖNEM: Eylül 2021
ECTS KREDISI: 180
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €9,400
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci


“Çarpıcı görsel sunumlarla tüketicileri cezbet”
IFA PARİS LİSANS PROGRAMLARI, AVRUPA KONSEYİ FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN ONAYLIDIR.

SÜRE: 3 Yıllık İngilizce Program
KAMPÜSLER: Paris/ Floransa
FORMAT: Kampüs
DÖNEM: Eylül 2021
ECTS KREDISI: 180
BAŞVURU ÜCRETI: €150
EĞITIM ÜCRETI / YILLIK: €9,400
KONTENJAN: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞİMDİ BİLGİ AL


“Çarpıcı görsel sunumlarla tüketicileri cezbet”
TANITIM
EĞİTİM YAPISI
EĞİTİM ÜCRETİ

Hiç Selfridges, Bloomingdales veya Printemps vitrinlerinin önünden tasarımlarına hayranlıkla bakarak geçtiniz mi? Bazı mağazaların önünden geçerken kapısını iterek içeri girme isteği yaratan içgüdünün ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? İster onların karmaşıklığı ile hayret içinde kalalım, ister merakımızdan veya sade görünümlerinden kafamız karışmış olsun, müşterilerin “içeri dalmasını” sağlayan mağazalar her zaman görsel mağazacılık konusunda uzmanlaşmış olanlardır.

Görsel mağazacılık, markalar tarafından görsel bir konsepti müşterilerine tanıtmak için sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Görsel mağazacılar, görsel stratejiler geliştirdikleri ve ürünleri tanıttıklarından, mağaza servislerinde ve katalog çalışmalarında tüketicide heyecan yaratmak ve onları bağlamak için oldukça rağbet görürler.Vitrin tasarımı, ilk temas aynı zamanda sessiz satış olarak da bilinir.

Sıklıkla vitrin giydirmeye indirgense de görsel mağazacılık, yalnızca sahne malzemeleri veya genel dış dekoru değil aynı zamanda iç mimariyi de içine alan, perakende mağazalar için çok daha karmaşık bir fonksiyondur. Bir mağazada farkına bile varmadan takip ettiğimiz belirli bir yol, güne göre değişen ışık yoğunluğu veya stratejik olarak kasanın yanına yerleştirilen ani satın alma ürünleri görsel mağazacının nihai hedefine – mevcut perakende metrekare başına düşen satış hacmini maksimize etmesine - ulaşmasına katkı sağlayan birçok unsurdan birkaçıdır.

IFA Paris, öğrencilere en güncel ve endüstri bağlantılı akademik programları sunmak için, Floransa’dan akademik ortağı olan Accademia Italiana ile birlikte Görsel Mağazacılık üzerine eşsiz bir Lisans programı oluşturmuştur.

IFA Paris’in öncülüğünü üstlendiği kampüs rotasyonları prensiplerini takip ederek Görsel Mağazacılık Lisans programına kaydolan öğrenciler derslerini 2 lokasyonda takip etme imkanına sahip olacaklar: Floransa ve Paris. Moda endüstrisinin iki önemli merkezi olarak bu iki şehir öğrencilerimize farklı fakat kutunun dışından bakmalarına imkan verecek tamamlayıcı bakış açıları .

Eğitim Bologna süreci prensiplerine uygun olarak oluşturulmuştur ve tamamlandığı zaman katılımcılarına toplamda 180 ECTS(European Credit Transfer System)  (yıllık 60 ECTS) sağlamaktadır. Bu program aynı zamanda Avrupa Konseyi FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından onaylıdır.

Bu lisans programı hakkında başka sorularınızı e-posta yoluyla bize iletebilirsiniz. Bize ulaşmak için buraya tıklayın.

Daha fazla detay için Görsel Mağazacılık Lisans Programi’na ait broşürümüzü indirin.

 

 

İlk yıl:

Yüksek Eğitim çerçevesi altında ilk yıl YE Seviye 4’e karşılık gelmektedir. Öğrenciler moda evrenini keşfetmek adına çekirdek modüller takip etmektedir. Kendi öğrenme eğrilerine pedagojik zemin hazırlamak için pazarlama, iletişim, pazar araştırması, insan kaynakları ve muhasebe konusunda temel yetenekler edineceklerdir.

İlk yıl aynı zamanda Moda Pazarlama ve Moda Dağıtım Yönetimi Programları ile de aynıdır.

Modül gruplaşmalar, Pazarlama ve Moda Tasarımın yanı sıra CAD yazılımlarında da çekirdek yetkinlikler kazandırmaya yönelik mantıksal bir ilerleme sağlamak amacıyla oluşturulmaktadır.

Öğrenciler eğitimlerine IFA Paris’in Şanghay veya Paris kampüslerinden birinde başlamayı seçme imkanına sahip olacaklar.

İkinci yıl:

Yüksek Eğitim çerçevesi altında ikinci yıl YE Seviye 5’e karşılık gelmektedir. Öğrenme deneyimlerinin bu aşamasında öğrenciler Görsel Mağazacılık konusunda uzmanlaşmaya davetlidirler. Odak, işletme ve yaratıcı modüller arasında mükemmel bir karışım ile perakende mimarisine koyulmuştur.

İkinci yıl akademik ortağımız olan Accademia Italiana’nın Floransa kampüsünde gerçekleşecektir. Bu kademe spesifik olarak öğrencilerimize bir perakende alanına uygulandığı şekliyle iç tasarımın prensiplerini tanıtmak üzere tasarlanmıştır. Sunulan modüller, mağaza modelleri oluşturmak gibi uygulamalı projelere geçmeden önce mimarinin tasarım prensiplerini kapsayacaktır.

Üçüncü yıl:

Yüksek Eğitim çerçevesi altında üçüncü yıl YE Seviye 6’ya karşılık gelmektedir. Öğrenme deneyimlerinin son aşamasında öğrenciler kendi kişisel projelerini geliştirme konusunda karşılaşacakları zorlukların üstesinden gelmek için önceki yıllarda edindikleri aktarılabilir tüm becerileri harekete geçirecekler. Görsel Mağazacılık uzmanlığını seçen öğrencilerden gerçek bir müşteri brifingi üzerinden Görsel Perakende Projesi oluşturmaları istenecek.

Bu seviyeyi oluşturan modüller, dahili projelerini oluşturmada öğrencilere destek sağlamak adına yapılandırılmış atölyelerdir. Aynı zamanda bir staj sürecini de tamamlamaları gerekecek ki bu sayede teorik bilgilerini pratiğe dökme şansı yakalayacaklar.

Üçüncü yıl Paris’teki kampüsümüzde gerçekleşecek.

Kariyer ve Mezun Merkezimizin (CAC) çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz, öğrenme deneyimleri süresince en son endüstri uygulamalarını tabi olacaklardır. Misafir hocalardan alan gezilerine ve sergilere, tüm ekstra müfredat dışı aktiviteler öğrencilerimizin bakış açılarını genişletmek için ve onları çalışmayı seçtikleri perakende gerçekleriyle kaynaştırmak için organize edilmektedir.
Paris:

Yıllık Eğitim Ücreti: € 9,400
İdare Ücreti: € 200

Ödeme Şartları:

Ödemelerin tamamı eğitim başlamadan önce yapılmalıdır.
Eğitim başlangıç tarihinden en az 7 ay önce yapılan ödemelerde %10 erken ödeme indirimi uygulanır.
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram