Menu
BAŞVUR

MODA YÖNETİMİ MBA PROGRAMI – MODA İŞLETMECİLİĞİ


IFA PARİS MBA’I FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR

• Süre: 24 Ay - İngilizce
• Format: Online veya Kampüs
• Kampüsler:  Paris, İstanbul veya         Istanbul/ Paris
• Dönem: Eylül 2021
• ECTS Kredisi: 120
• Başvuru Ücreti: €150
• Yıllık Eğitim Ücreti: €14,800
• Kontenjan: Sınıf Başı 25 Öğrenci

"Moda sektörünün 360 derecelik kapsamlı görünümü"

IFA PARİS MBA’I FEDE (FÉDÉRATİON EUROPÉENNE DES ÉCOLES) TARAFINDAN SERTİFİKALIDIR


• Süre: 24 Ay - İngilizce
• Format: Online veya Kampüs
• Kampüsler: Paris, İstanbul veya Istanbul/ Paris
• Dönem: Eylül 2021
• ECTS Kredisi: 120
• Başvuru Ücreti: €150
• Yıllık Eğitim Ücreti: €14,800
• Kontenjan: Sınıf Başı 25 Öğrenci

→ ŞİMDİ BİLGİ AL
→ ONLINE FORMAT
"Moda sektörünün 360 derecelik kapsamlı görünümü"
TANITIM
EĞİTİM YAPISI
KABUL ŞARTLARI

Moda profesyonelleri her zamankinden çok daha fazla esneklik ve zorlu ekonomik ortama daha fazla uyum kapasitesi göstermek zorundalar. Tüm bunlara ek olarak daha sürdürülebilir ve daha etik işletmecilik beklentisinin artışıyla birlikte moda sistemindeki değişen tüketici eğilimlerine de uyum sağlamaları gerekiyor. Şirketler, tüketicileri teşvik edecek daha ilgi çekici ve sosyal deneyimler yaratan ve dijital ortamda yenilikçi stratejileri kapsamlı şekilde uygulayabilecek yöneticiler arıyor.

2008 yılından bu yana sunulan MBA Moda Yönetimi Programı, IFA Paris'in mirasından ve kültürel özelliklerinden ve en yeni teknolojilerdeki uzmanlığımızdan ve moda endüstrisi için daha sürdürülebilir uygulamalardan en verimli şekilde yararlanabilmek adına baştan sona yenilenmiştir.

IFA Paris olarak bu değişen moda dünyasına dair mezunlarımıza gerekli olan pazarlama ve yönetim becerilerini kazandırmak en büyük önceliğimizdir. Moda endüstrisi uzun vadede karlılığı sürdürebilmek için daha fazla alan yaratmaya yönelirken, Fransız geleneksel bilgi birikimi ile moda tekstilinin, medyasının ve lüks endüstrisinin gelecekteki ihtiyaçlarının derinlemesine anlaşılması için IFA Paris, yeni MBA programını gerekli tüm mödülleri sağlayan üç farklı ana dal ile geliştirmiştir.  

 • Moda İşletmeciliği (Bu Program)
 • Lüks Perakende Yönetimi
 • Moda İletişimi

Sosyal medyanın yükselişi, yaşadağımız dünyaya karşı sorumluluk ve şeffaflık kavramlarını toplumun izlemesi gereken temel değerler olarak yeniden oluşturdu. Çeşitlilik, kapsayıcılık ve çevrenin korunması kavramları, yalnızca ‘modanın yaptığı sosyal bir gaf’ noktasından kesin çözüm gerektiren ana sorunsal kavramlara dönüşmüştür.

Moda insanlığa ihanet mi ediyor? Markaları ve tüketicileri sorumluluklarının önüne koyduğu için cevaplanması zor bir soru. Yine de bu soruya cevap vermemizi gerektiren ahlaki bir yükümlülüğümüz var.

Moda Yönetimi MBA Programı – Moda Tekstili ana dalı global sorunlara karşı farkındalığı yüksek ve insiyatif alabilen endüstri liderleri yetiştirebilmek adına yeniden programlanmıştır. Bu program dahilinde uygulanan pedagojik stratejinin merkezinde toplumsal değişiklikleri doğru okuyabilme becerisi yer almaktadır.

IFA Paris MBA programları, Bologna Sözleşmesi tarafından belirlenen ECTS kredi sistemi çerçevesi göz önünde bulundurularak yapılandırılmıştır. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, çalışmalarını ilerletmek isterlerse başka bir programa aktarabilecekleri toplam 120 ECTS krediye sahip olurlar. Bu program aynı zamanda Avrupa Konseyi FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından da onaylıdır.

Bu MBA programı hakkında başka sorularınızı e-posta yoluyla bize iletebilirsiniz. Bize ulaşmak için buraya tıklayın.

Bu MBA programı uzaktan eğitim formatında da gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler IFA Paris - Learn Online web sayfamızdan bu online eğitimlere erişirler. Bu programın uzakten eğitim formatıyla ilgili tüm detayları için Moda Yönetimi MBA Programı – Moda İşletmeciliği (Online) sayfamızı ziyaret edin.

1.Yıl :

İlk yıl, sınıf ortamında temel becerilerin ve yetkinliklerin kazanılmasına ayrılmıştır.

Bu yoğun ve uygulamalı eğitim, düzenlenen dört ana modül grubunda verilir. Bu modüllerin ikisi Moda Yönetimi MBA Programının ana temelini oluşturur. Bu temel iki modül 3 ana dal (Moda İşletmeciliği, Lüks Marka Yönetimi, Moda Medyası) programı için de ortaktır.

Pazarlama ve Yönetim

Bu modül, pazarlama planının yapısına göre sıralı olarak planlanacak bir dizi dersi kapsamaktadır. Öğrenciler tarafından edinilen genel bilgi birikimi, sektörde onları,

Uygulamalı vaka çalışmalarına dayalı olarak karmaşık pazarlama zorluklarını analiz etmeye,
Önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için kaynakları stratejik olarak kullanabilmeye,
Sürdürülebilir bir rekabet avantajı elde edilmesini sağlayan marka DNA'ları oluşturmaya hazırlar.

Moda İşletmesi

Piyasaların gidişatınıe yorumlama kapasitesi, günümüz yöneticilerinin önemli bir özelliğidir. Sürekli geliştirilmesi gereken bir beceridir. Bu modül grubu içinde öğrenciler moda endüstrisinin özelliklerini ekonomik ve finansal açıdan keşfederler.

Moda İşletmeciliği ana dalı da müfredatın neredeyse yarısını temsil eden bu iki ana modül grubu etrafında tasarlanmıştır:

Moda Süreçleri

Öğrenciler, bir moda evinin lojistik faaliyetlerinin tüm adımlarını, kaynak bulma ve satın alma konularından, perakende ve dağıtıma kadar tam olarak anlar.

Koleksiyon Geliştirme derslerinde öğrenciler, başlangıçtan ticarileştirmeye kadar bir moda koleksiyonunun tüm geliştirme aşamaları yoğun ve uygulamalı bir eğitimle deneyimledikleri bir atölye ortamına girerler.

Moda Ortamı

Bu modül grubu, öğrencilerimizi ister yeni teknolojilerin benimsenmesi, ister son kalite süreçlerinin uygulanması veya çağdaş moda kavramlarının dikkate alınması olsun, rekabetçi bir moda endüstrisinin gelecekteki ihtiyaçlarını ele almaya hazırlar.

 

2.Yıl:

İkinci yıl, zorunlu bir stajın tamamlanması ve bireysel bir proje olan Capstone Projesi yani bitirme tezinin geliştirilmesi yoluyla bu becerilerin uygulanması ve denenmesine adanmıştır.

Bitirme Projesinde, öğrencilerden bir iş girişimi için tam teşekküllü bir plan hazırlamaları adına sektörün güncel en iyi uygulamalarına ilişkin pratik anlayışları ile kurs bilgisi arasında bir bağlantı oluşturmaları beklenir

Son olarak, başlangıçtan mezuniyete kadar ve bulundukları yerden bağımsız olarak, IFA Paris'in yüksek lisans öğrencileri, "Kariyer ve Mezunlar Merkezi" desteğinden yararlanırlar.

LVMH, Richemont veya Kering gibi gruplarla güçlü işbirliklerinden yararlanan Kariyer ve Mezunlar Merkezi, öğrencilerin kendi profesyonel ağlarını oluşturabilmeleri için özel marka lansman etkinliklerine, defilelere, sanat sergilerine veya profesyonel ticaret fuarlarına erişim sağlar.

Ders Kredisi:

1.Yıl : 60 ECTS

Pazarlama ve Yönetim - 18 ECTS
Moda İşletmesi - 13 ECTS
Moda Süreçleri - 16 ECTS
Moda Ortamı - 13 ECTS

2.Yıl : 60 ECTS.

Zorunlu Staj - 20 ECTS
Capstone Bitirme Projesi - 40 ECTS

Kabul Şartları:

 • Tercihen 2 yıllık profesyonel sektör deneyimi (Staj deneyimi de geçerli olarak sayılır.)
 • İlgili alanlarda Lisans Diploması veya denk diploma
 • Ana eğitim dili ingilizce olmayan adaylar için IELTS 6.5 veya TOEFL IBT 79 veya önceki eğitimlerin İngilizce tamamlandığını kanıtlayan evrak
 • COVID-19 ve Karantina Süreci: Mevcut durumla birlikte dil sertifikası almanın son derece zor olduğunun farkındayız. IELTS, İngilizce yeterliliğinizi değerlendirmek için çevrimiçi bir sistem olan IELTS Indicator'ı başlatmıştır. Bu sertifika da IFA Paris tarafından kabul edilir. Bu sertifikaya dair daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.
 • Mülakat (Kampüs veya Skype)
 • Online test

Gerekli Evraklar (Orjinali İngilizce veya yeminli bir tercüman tarafından çevrilip onaylatılmış) :

 • Online Başvuru Formunu doldurunuz
 • En son aldığınız transcript / not belgesi
 • Lisans diploması veya dengi diplomalarınızın bir kopyası
 • Motivasyon Mektubu
 • Özgeçmiş/CV
 • Pasaport/ Kimlik Fotoğrafı
 • Pasaportunuz bir kopyası

Tüm başvurular, Lisansüstü Programlar Direktörü ve Okul Akademik Direktörü tarafından incelenecektir. Başvuru sahiplerinin akademik geçmişlerinin minimum kabul koşullarını karşılamadığı durumlarda, MBA Programlarının başlangıç tarihinden önce düzenlenen bir Hazırlık Atölyesine kayıt yaptırmaları istenir.

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram