Menu
BAŞVUR
Menu

MEZUNLARIN DÜNYASI: VANESSA TAFOYA, MODA PAZARLAMA LISANS MEZUNU

Kasım 5, 2020

Bu yazı dizisinde, IFA Paris mezunları, IFA Paris'teki çalışmalarının hayallerindeki işe girme yolunu nasıl açtığını paylaşıyor.

Bu ay, Moda Pazarlama Lisan mezunu Vanessa Tafoya ile oturup IFA Paris'te eğitim görmenin ona ileri dönüşüm markasını başlatmak için doğru araçları nasıl sağladığını anlatıyor.

Vanessa Tafoya - Bachelor Fashion Marketing alumna
         Vanessa Tafoya

Haydi daha yakından tanıyalım!

 İsim: Vanessa Tafoya

Ülke: Amerikan

IFA Kampüsü: Paris

Eğitim Programı: Moda Pazarlaması Lisans

Favori ders: Markalaşma ve Pazarlama, markanızı pazara sunarken hedef kitlenizle iletişiminizi sağlamanızın yöntemlerini öğrenirsiniz

Mevcut proje: IFA Paris'te ortak projelerde yer almak ve kendi ileri dönüşüm giyim markamı kurmak

Moda ilhamı: Kullanılan kıyafetlerin hikayesini, bir sonraki kullanıcıya taşımak, sürdürülebilirlik seçimler

Bize biraz kendinizden ve hayatınızda bahsedin- kimsiniz, nereden geldiğiniz ve neden moda eğitimi aldınız?

Amerika'nın Los Angeles şehrindenim ve çok küçük yaşlardan beri tek gerçek tutkumun moda ve stil olduğunu fark ettim. Ayrıca on yaşımdayken Fransızca öğrenmeye başladım ve büyüdükçe, onları birleştirmek istediğimi daha çok anladım.

IFA Paris'i buldum ve benim için mükemmel bir yer zamanla fark ettim. Nihai hedefimin ne olduğunu biliyordum ve IFA Paris'in eğitimi gerçekten öğrenmek istediğim tüm konular konusunda doğru yer olduğu anladım.

bina, oturma, kadın, bakarken içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Şu anda ne yapıyorsunuz ve bununla ilgili en heyecan verici olan nedir?

Zamanla yıllardır kullanılmayan parçaları farklı tasarım teknikleri ile modaya uyarlamakla ilgili bir giyim markası kurmaya karar verdim. Özellikle 80'lerden kalma ikinci el kıyafetleri ve yıllar önce üretilmiş halihazırda güzelliğin varlığını, ileri dönüşümle ortaya çıkarabileceğimi keşfettim.

Bunun her aşaması benim için heyecan verici. Çünkü kendimi bir marka kurarken hiç hayal etmemiştim olmama rağmen yaptıklarımı diğer insanlarla paylaşmak modaya olan tutkumu bu şekilde tasarıma yansıtmak heyecan verici.

IFA Paris'te mevcut görevinizde size yardımcı olacak hangi becerileri öğrendiniz?

IFA Paris'te iş kurarken geniş kavramları daha somut hale getirmeye yardımcı olan güçlü pazarlama araçlarını kullanmayı öğrendim. Ayrıca iş hayatında farklı kültürleri harmanlamayı , moda ve sanat referansları ile tasarıma yansıtmayı öğrendim.

açık hava, tezgah, oturma, ön içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram