Menu
BAŞVUR

Moda Yönetimi ve Pazarlama Fonksiyonları Kısa Eğitim Programı

Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 32 Saat (16 ders x 2 saat)
Eğitim Formatı: Online Zoom üzerinden canlı
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitmen: Selen Kelleci
Dönem: 2021
Eğitim Ücreti: 2.200 TL
Sınıf Mevcudu: Sınıflar en fazla 16 kişiliktir.

Bu eğitim Bahçeşehir Üniversitesi
Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.
HEMEN SATIN AL

Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 32 Saat (16 ders x 2 saat)
Eğitim Formatı: Online Zoom üzerinden canlı
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitmen: Selen Kelleci
Dönem: 2021
Eğitim Ücreti: 2.200 TL
Sınıf Mevcudu: Sınıflar en fazla 16 kişiliktir.

→ ŞİMDİ ARAŞTIR
TANITIM
EĞİTİM YAPISI
ŞARTLAR

Moda Yönetimi ve Pazarlama Fonksiyonları Kısa Eğitim Programı:

Bu eğitimde en güncel teknikler ve örneklerle müşteri odaklı ve sürdürülebilir büyüme için pazarlamayı oluşturan dinamikleri (sayısal-görsel) ve moda, kategori, koleksiyon yaratma ve trend öngörüsü faaliyetlerini örneklerle inceleyerek kapsamlı bir bakış açısı kazanma şansınız olacak. Mevcut veya olası iş planlarınızı destekleyecek stratejik pazarlama metotlarından faydalanabilecek, bu konularda öngörü geliştirebileceksiniz. 

 

Eğitim Hedefleri

Moda Perakendesinde var olan markaların nasıl strateji oluşturduğuna, pazar boşluklarını nasıl bulup analiz edeceğimize bakacağız.

Trendlerin nasıl doğduğunu, döngüsünü ve nasıl okumamız gerektiğini inceleyerek fiyatlamadan, markaya kimliğini vermeye (Hedef kitle belirlemek), sektördeki reel markaların başarı ve başarısızlık (sadece hikayelerinden de yazılabilir) hikayelerinden çıkan derslere kadar pazarlamayı, kategori ve koleksiyon yaratmayı gerek felsefi gerek planlama metrikleri gerekse gerçek öykülerle, örneklerle ve raporlarla inceleyeceğiz. 

Kimler Katılmalı?

Moda sektöründe çalışmak isteyen, perakende dinamiklerini ve tasarım matematiğini merak eden bu sektörde zaten olup bakış açısını yenilemek isteyen ve/veya kendi markasını kurmak isteyen öğrenciler ve profesyoneller için önerilir.

1- Moda yönetimi nedir ve marka stratejisi oluştururken nelere dikkat edilmelidir, pazardaki boşlukları görmek için teknikler 

Markaların piyasada uzun vadede istedikleri pozisyona göre hedef kitlelerine sunabileceklerini, kimliğini ve yapacağı iletişimi kurgulamak; başka bir deyişle markanın kendi ABC’ sini oluşturmak için gereken bakış açısına yardımcı olacak hikayelere ve tekniklere giriş yapacağız.  

2- Moda ve Moda Döngüsü Nedir? Trendler nasıl oluşur nasıl daha öngörülü olabiliriz?

Moda ve modanın tarihçesine kısa bir bakış attıktan sonra moda döngüsü nasıl oluşur ne moda olur markalar modayı nasıl yorumlamaya çalışır, hedef kitlesi ile ticari olarak nasıl buluşturur. Modayı takip eden tüm sektörler nasıl birbirini etkiler. Hangi kaynakları takip edersek güncel kalabiliriz? Kendi analiz ve öngörülerimizi nasıl oluştururuz? 

3- Pazarlama nedir ve pazarlamanın temel kavramları nelerdir? Pazarlama üretim ilişkisi ihracatta nasıl çalışır? 

Pazarlama nedir, pazarlamayı oluşturan fiyatlama, yerleştirme, ürün, satın alma, promosyon, dağıtım gibi tüm fonksiyonların incelenmesi pazarlama planının oluşturulması için gerekli tüm rapor ve analizlerin örneklendirilmesi. Ürün (Range plan ve alt kırılımları) ve fiyat mixi oluşturmak için analiz yöntemleri Pest Analizi, Boston Matrix, Rekabet Analizleri. 

İhracat ofisi olarak pazarlama metrikleri nelerdir. Üretim/Tasarım ilişkisi nasıl kurulur, hedef kitleye göre doğru fiyatlama nasıl yapılır? 

4- Modada Tüketici Davranışları ve Analizi

Müşteri ile bağ kurmak, İnditex modeli nedir ne yarar sağlar? Hedef kitleye göre pazarlama faaliyeti ve ürün mixi oluşturmak için persona belirleme teknik ve örnekleri.

Satış sonrası verileri inceleme, ders çıkararak yeni strateji oluşturmak. 

Güncel markaların analizi. 

TOPLAM: 32 Saat

 

EĞİTMEN

Selen Kelleci; Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Koton'da Merchandising Planlama Direktörü ve Kadın Marka Direktörü, Boyner'de ve DeFacto'da Satın Alma Direktörü olarak çalıştı. Halen başta Primark, Inditex, Tesco ve dünya markalarına Londra, Barcelona ve Hong Kong tasarım ofisleri ile tasarım, üretim ve baştan uca ürün projeleri yapan Saide Tekstil’de Pazarlama Direktör Yardımcısı ve E-Ticaret Direktörü olarak çalışıyor. 

Şartlar:

♣ En az 18 yaşında olmak

♣ Moda endüstrisinde çalışıyor olmak veya bu sektöre ilgi duyma

 

Gerekli Belgeler:

♣ CV

♣ Kimlik Fotokopisi

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram