Menu
BAŞVUR

Renk Teorisinin Tasarım Sürecine Entegrasyonu

Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 12 Saat ( 4 ders x 3 saat).
Eğitim Formatı: Online Zoom üzerinden canlı
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitim Tarihleri: Yeni tarihler için takipte kalın
EğitimÜcreti: 600 TL

Bu eğitim Bahçeşehir Üniversitesi
Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.
HEMEN SATIN AL
Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 12 Saat ( 4 ders x 3 saat).
Eğitim Formatı: Online Zoom üzerinden canlı
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitim Tarihleri: Yeni tarihler için takipte kalın
EğitimÜcreti: 600 TL

→ ŞİMDİ ARAŞTIR
TANITIM
İÇERİK
ŞARTLAR

Birbirinden farklı tasarım branşlarını kapsayacak şekilde, katılımcılara verilecek renk eğitimin iki temel amacı vardır.

Birincisi, uzun vadede de kullanabilecekleri genel bir renk teorisi bilgisi kazandırmak, kazanılan renk terminolojisi sayesinde yapacakları dokuman, makale tarama veya renk araştırmalarından yararlanma safhasında maksimum verimi sağlamalarını hedefler.

İkincisi; verilecek ürün görsel örnekleri ile, teorik bilginin pratik üzerindeki önemini kavratmak. Amaç; renk algısındaki çağrışımların tasarımcı tarafından bilinçli ve bütünsel bir yaklaşım ile tasarım sürecinin başlarında kullanılmasını özendirmektir. Genel eğilimlerde, kozmetik bir süreç gibi görünen ve tasarımın son safhalarına itilmesinin renk karar ve uygulamasını tasarım sürecinin başlarına alınmasının faydası ve yaratıcılığı ne yönde tetikleyebileceğinin kavratılması.

Renk seçimlerinin objektif ve sübjektif yanlarının altı çizilecek, psikoloji disiplini araştırmaları ve bulguları doğrultusunda paylaşılacaktır. Moda tasarımında renk seçimlerinin ürüne katkısı ve tüketici üzerinde yarattığı etkiden bahsedilecektir.

Kimler Katılmalı

Tercihan tasarım disiplinlerinden alt yapısı olan tasarım öğrencileri ve yine bu disiplinlerden profesyonellerinin katılımı uygundur. 

 • İçerik

  *Renk bilgisine giriş 

  *Renk ve Görsel Olmayan Duyularla Algı 

  *Renk ve Renk deneyim Piramidi 1 (bilinçli sembolizm)

  *Renk ve Renk deneyim Piramidi 2 (kültür, moda alanına etkisi)

   Renk çemberi egzersizi- kısa uygulamalı ev ödevi. Katılımcılar evlerinde akrilik boya, fırça bulunduruyor olmalıdır.  İki adet A4 üzerine siyah beyaz baskı alabilme ve üzerinde boyama yapabilecek imkanlara sahip olmalıdır.

  ‘’Teori bazlı sunumda, renk teorisi ile ilgili aktarım sırasında konuları öğrenciler için anlaşılır kılmak amacıyla görsel örneklemeler şeklinde, tasarlanmış ürünlerin internet paylaşımlarından derlenen slaytlar ile desteklenmektedir. Yazılı içerikler ise, dünyaca kabul gören renk teorisi kitaplarından derlenerek sunulmaktadır .’

   

Gerekli Belgeler:

 • CV
 • Kimlik Fotokopisi

Gerekli Malzemeler:

 • Akrilik boya
 • Fırça
 • A4 Kağıtlar
Another Tab Contents
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram