Menu
BAŞVUR

Vücut Tipine Göre Giyinme Ve Algı Yönetimi Eğitim Programı

Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 3 Saat
Dil: Türkçe
Dönem: Temmuz
Egitim Tarihi: 13 Temmuz
Egitim Gunleri: Salı
Egitim Saatleri: 18.30 - 21.30
Eğitim Ücreti: 400 TL
Egitmen: Zeynep Ocal, Dilara Akyazıcı
Sınıf Mevcudu: Sınıflar en fazla 16 kişiliktir.


Bu eğitim Bahçeşehir Üniversitesi
Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.
HEMEN SATIN AL

Kampüs: İstanbul
Eğitimin Süresi: 3 Saat
Dil: Türkçe
Dönem: Temmuz
Egitim Tarihi: 13 Temmuz
Egitim Gunleri: Salı
Egitim Saatleri: 18.30 - 21.30
Eğitim Ücreti: 400 TL
Egitmen: Zeynep Ocal, Dilara Akyazıcı
Sınıf Mevcudu: Sınıflar en fazla 16 kişiliktir.

→ ŞİMDİ ARAŞTIR
HEMEN SATIN AL
TANITIM
ŞARTLAR

Vücut Tipine Göre Giyinme Ve Algı Yönetimi Eğitim Programı:

Eğitim Hedefleri

Bu kısa eğitimde, lüks marka endüstrisinde değişen güzellik standartlarının moda ve insanlar üzerindeki algı yönetimini keşfetme fırsatı bulacaksınız . Sektördeki bu değişimler moda dünyasındaki kalıpları yıkarken dayatılan güzellik algısının vücut tiplerine göre şekillenmesini ve bunu doğru yönetmeyi öğreneceksiniz.

°Beden algısını ve imgesini anlamlandırmak ,

°Lüks moda endüstrisinde değişen güzellik algısı ve insanlar üzerindeki etkilerini keşfetme,

°Doğru vücut tipi analizi ile global markalardaki güzellik standart döngüsüne göre giyinmeyi kurgulamak

°Modada stylingin temellerini ve moda olan stillerin anlatılması,

°Kişiye özel stil oluşturma yeteneği geliştirilmesi,

°Trendleri ve moda olanı takip etme, ipuçlarını anlama.

Kimler Katılmalı?

Sektörde markaların belirledikleri güzellik standartlarının hem ticari hem psikolojik açıdan markaları ve tüketicileri nasıl etkilediğini yakından görmek ve bu döngünün insanların vücut tiplerine göre günlük giyinme alışkanlarına doğru yaklaşımlar geliştirmek isteyen tüm öğrenciler ve profesyoneller için uygundur.

Kimler Katılmalı?

Sektörde tecrübe edinmek ve yeni estetik yaklaşımlar geliştirmek üzerine, kendi ufkunu genişletmek için bu alanda çalışan farklı profesyonellerle çalışmak isteyenler için idealdir.

Hem öğrenciler, hem de profesyoneller için uygundur.

İçerik

-Beden algısı ve imgesi nedir ?

-Lüks moda endüstrisinde değişen güzellik algısı ve etkileri

-Vücut tipi analizi ve doğru giyinme sanatı

 

*Katılımcılar geçmiş ve şimdiki moda ve stilleri , gelecekteki moda trendlerini, onları karakterize eden ve etkileyen unsurları temsil eden tarihteki kilit dönemleri inceler ve keşfeder. Stylistin rolünü tam olarak anlamak için, katılımcılar, kitaplar,internet ve moda dergileri gibi araştırma araçlarından ve moda- lüks ile ilgili belirli sanal alanlardan bilgilendilip harmanlama ve ikonografik araştırma-yürütme konusunda yönlendirileceklerdir.

* Katılımcılar, farklı insan yüzleri ve vücut türlerini değerlendirir ve saç şekillendirme ve makyaj gibi belirli fiziksel özellikleri geliştirmek için kullanılan beceri ve tekniklerle tanışır. Bir stili dikte etmek için kullanılan temel unsurları (yani renk, siluet, aksesuarlar ve bunların kombinasyonunun önemi) ve fotoğraf çekimi planlama ve anlatımdaki temel kavramlar anlatılır.

*Katılımcılar geçmiş ve şimdiki güzellik standartlarının markalar tarafından nasıl bir algı yönetimiyle insanlara sunulduğunu, bu değişimlerin insanların günlük hayatında vücut tiplerine göre giyinme alışkanlarını ve bunu nasıl yönetebileceklerini keşfederler .

 

EĞİTMEN:

Zeynep Öcal

Avrupa’nın önde gelen tasarım okullarından IED Milano’ da Moda ve Tekstil tasarımı yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ilk is deneyimini onde gelen Italyan markalarindan Alberta Ferretti’de gerçekleştirmiştir. Milano’da geçirdiği başarılı okul yılları sırasında önde gelen tasarımcıların workshoplarına katılmış, imaj ve stil konularında sertifikalar almış, ülkesine moda konusunda iyi bir eğitim alarak geri dönmüştür. Türkiye’de başarılı moda tasarımcısı Özlem Süer ile irtibata geçen Zeynep , bir süre markanın pr ve stil danışmanlığını yapmıştır. Daha sonra ünlü markaların reklam filminin castının stylingini, ünlülerin bireysel imaj ve stil danışmanlığını yapmıştır, hala bir çok oyuncuya stil danışmanlığı yapan Zeynep şu anda IFA Paris’de stying ve stil danışmanlığı eğitimleri vermektedir.

Dilara Akyazici

İstanbul Yeditepe Üniversitesinde Psikoloji lisansını bitirdikten sonra dünyaca ünlü tasarım okulu olan Istituto Marangoni Milano ’da Çağdaş Satın alma ve Lüks Marka Yönetimi yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans döneminde Valstar , Les Copains ve Herno gibi büyük İtalyan markalarıyla proje bazlı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Milano serüveninin ardından Londra ‘daki London College of Fashion ‘da bir çok global markanın moda psikoloğu olarak çalışan Kate Nightingale ‘den moda ve müşteri psikolojisi üzerine eğitimler almıştır. Türkiye ‘ de bazı markalara koleksiyon süreçlerinde hedef müşteri kitlesine göre strateji belirleme ,  marka yönetimi ve pazarlama danışmanlığı vermektedir.

 

TOPLAM: 3 Saat

Ücret: 400 TL

Şartlar:

  • En az 18 yaşında olmak
  • Stylinge ilgi duymak

 

Gerekli Belgeler:

  • Kimlik Fotokopisi
  • Adres Bilgisi
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram