Menu
BAŞVUR

PARİS

IFA Paris - Paris Kampüsü

IFA Paris 1982’de, Fransız moda mirasını küreselleşen dünya ile kaynaştırmak için kuruldu. Paris’in tüm lisans ve yüksek lisans kurslarının İngilizce ve Fransızca (yalnızca Lisans Moda Tasarımı) olarak öğretildiği tek enstitü olarak, IFA Paris, dünyanın her yerinden gelenlerle yüksek seviyede uluslararası bir zümre temin etmektedir.

Uluslararası Moda Akademisi, daha iyi bilinen adıyla IFA Paris, öğrencilere multidisipliner işbirliği ile tasarım ve pazarlama alanlarında lisans, tasarım, işletme, iletişim ve lüks alanlarında yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Paris, Şangay ve İstanbul’daki kampüslerle, IFA Paris moda ve lüks eğitiminin ön sıralarındadır ve bu enerjik sektörde mevcut fırsatların genişliği yansıtan dersler vermektedir.

Yakın geçmişte 18-24 Quai de la Marne adresine taşınana IFA Paris, ünlü kanala bakmaktadır ve 19.semtin tam kalbindedir. Yeni konum önceki akademik tesislerin büyüklüğünü üç katına çıkarttı ve aralarında daha büyük sınıfların, bir öğrenci dinlenme alanı ve bir kaynak ve çalışma alanının da içinde bulunduğu öğrencilerin faydalanması için yeni imkanlar ekledi. Bina aynı zamanda elleri projelere alıştıracak yeni birkaç moda atölyesine de ev sahipliği yapacaktır.

Bu enerjik ve artistik muhit aynı zamanda aralarında MK2 sinemaları, konser ve baleler için Point Ephémère performans alanı ve geniş ölçekli kültürel olanaklar, sergiler ve meşhur moda şovlarıyla le CENTQUATRE sanat merkezinin de olduğu bir çok kültürel kent simgesine de ev sahipliği yapıyor. Bölge aynı zamanda yaratcı sanatlara adanmış aralarında École Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-La Villette (ENSAPLV) ve Conservatoire National Supérieur de Musique ve  gibi diğer prestijli okulları da barındırmakta ve École Internationale de Création Audiovisuelle et de Réalisation (EICAR)’e de yakın bulunmaktadır. “The 19th” tüm Paris’in öğrenciler için gelişen ve ilgi çekici bölgelerinden bir tanesidir ve IFA Paris bu bölgenin parçası olmaktan gurur duymaktadır.

Paris, moda ve lüks dünyasının tepesinde özel bir yere sahiptir. Modanın doğum yeri olarak, Chanel, Yves Saint Laurent ve Dior gibi en ünlü tasaramcılarını ve moda evlerini dünyaya kazandırdı ve aralarında Martin Margiela, Rick Owens ve Alber Elbaz gibi modern moda tasarımcılarının da yaşadığı ve çalıştığı yer olarak kalmaya devam ediyor. Parisliler modanın endüstri sınırlarının ötesine, şehir filmlerine, sanat galerilerine, müzelere, tiyatrolara ve sokak hayatına genişlemesi gerektiği duygusunu paylaşırlar.

Paris şüphesiz seçkin bir moda ve lüks tarihine sahip ve bugünü ve geleceği de en az o kadar ilgi uyandırıcı. Paris hala dünyanın moda başkentidir ve bunu yılda iki defa düzenlenen moda haftası, fuarlar, büyüleyici konsept mağazaları ve sektörün önde gelen trend ajansları gibi önemli moda etkinlikleriyle ispat edebilecek durumdadır. LVMH, PPR gibi önemli lüks grupları ve Hermès, Cartier ve Baccarat gibi şirketlerin hepsinin genel merkezleri Paris’dedir. Yakın geçmişte, Paris neredeyse ekonomisinin tamamını moda, kuyum, güzellik bakımın yanı sıra gastronomi, şarap ve seyahat aracılığıyla lüks üzerine döndürdü. Paris,bugünün moda dünyasını şekillendiren kültürel, endüstriyel ve pazar kuvvetlerini anlamak isteyen genç moda ve lüks uzmanlarının esas durağı olarak yerini korumaktadır.

Paris’de sunduğumuz kurslar:

menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram