Genel Bilgi

 • IFA Paris Sertifikalı bir FEDE Enstitüsüdür.
 • Süre: 5 gün (30 saat) 
 • Dil: İngilizce
 • Kampüsler: Paris, Online
 • Eğitim Başlangıç Tarihleri: Temmuz 2024
 • Başvuru Ücreti: €50
 • Öğrenim Ücreti:
  Paris €1,000
  Online €500

Tanıtım

Robotlar yönetimi devralacak mı? Yapay zeka moda içindeki meslekleri yok edecek mi? Moda endüstrisi dijital inovasyonun hızına yetişecek mi? Bunlar, IFA Paris’teki bu eğitimde incelenecek olan bazı önemli soruların sadece bir kısmı. Teorik ve pratik öğrenmeyi moda ve teknoloji disiplinlerinde bir araya getiren, bir haftalık yoğun seyahatiniz sizi moda endüstrisini değiştiren en son yeniliklerle tanıştıracak. Analitik ve eleştirel düşüncenizi genişletmek için bir dizi tartışma boyunca, yaratıcılığınızı ve teknik becerilerinizi ateşlemek için makine ve yazılımları kullanmaya başlayabilirsiniz. 3 boyutlu baskı, moda bilgisayar bilimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka gibi teknoloji temalarını keşfedecek ve göreceksiniz.

Eğitimin Hedefleri:

 • Katılımcılara, moda teknolojisinin disiplini hakkında teknolojinin mevcut ve gelecekteki moda sistemini nasıl değiştireceğine dair eğitim boyunca sürekli eleştirel düşünmenin uygulanacağı temel bir bilgi birikimi sağlamak.
 • Bir dizi yoğun uygulamalı ustalık dersleri aracılığıyla katılımcıları 3 boyutlu baskı ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilerle tanıştırmak.
 • Katılımcıların moda endüstrisindeki rolleri ‘moda bilimcisi’ gibi geleneksel arketiplerin ötesindeki farkındalığını genişletmek ve mevcut rollerin otomasyon gibi gelişmelerden nasıl etkilendiğini aktarmak.
 • Katılımcıların dijital inovasyon stratejileri ve teknolojik ilerlemelerin küresel ortamdaki çok sayıda disipline ilişkin bakış açısını geliştirmek.

Eğitimden Edinimler:

Eğitimi, fiziksel bir 3D prototip, kursun dışında geliştirmek isteyebileceğiniz 3D dijital dosyalar deneysel bir portfolyo ve moda teknolojisi yenilikleri hakkında yepyeni bilgi birikimleri ile tamamlarsınız.

Online program canlı ve gerçek zamanlı olarak (Paris veya İstanbul yerel saati) gerçekleşir ve online eğitim platformumuz aracılığıyla eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla etkileşime girebilirsiniz. Ancak canlı derse katılamıyorsanız, her oturum kaydedilir, böylece geri dönüp size uygun bir zamanda daha sonra dersinizi izleyebilirsiniz.

Program Yapısı

Geleceğin Moda Teknolojileri kısa eğitimine katılmak için hiçbir deneyime gerek yoktur. Eğitimden en iyi şekilde yararlanmak için hem moda hem de teknolojinin teknik yönlerine yoğun bir ilgiye sahip olmak yeterlidir.

1. Gün: Moda Teknolojisi: Ne, Neden ve Nasıl?

Bu kısa eğitim, moda teknolojisinin tam olarak ne olduğu, neden bugünün toplumu ile alakalı olduğu ve piyasaya nasıl girdiği hakkında derinlemesine dalış ile başlar. Ürün keşif atölyelerinde akan yaratıcı fikirlerinizi edinmeden ve eğitimin geri kalanını araştırmak isteyebileceğiniz hipotezle sonuçlandırmadan önce, sektördeki gelişmelere dair içgörü ve makro özeti kazanacaksınız. Geleneksel olarak teknoloji gelişmelerinde konuşlandırılan metodolojiler, moda tasarımı ve geliştirme sürecine uygulanacak ve böylece size hafta için temel bir çerçeve sağlayacaktır. Buradaki amaç, sizi geleceğin düşüncesinde ileriye götürmektir.

2. Gün: 3 Boyutlu Ustalık Dersleri

2. Gün, 3 boyutlu her şey için için pratik bir zevktir. 3 boyutlu yazıcıları kullanarak bir 3 boyutlu modelin nasıl tasarlanıp prototip edileceği konusunda 3 boyutlu bir yolculuğa çıkacaksınız. Burada, hızlı prototiplemenin potansiyel yeteneklerini ve tasarım ve ürün geliştirme sürecine yardımcı olmak için tasarımcıların teknolojik gelişmelerden nasıl faydalanabileceğini keşfedeceksiniz. Olasılıklar sonsuzdur: bir ayakkabı mı yapacaksınız? Bir parça mücevher mi? Bir çanta mı? Kural yok ve bu oturumun amacı merakınızı en yeni makinelerle zirveye çıkarmak. Kendi boş zamanlarınızda üzerinde çalışabileceğiniz 3 boyutlu basılı prototip ve CAD dosyalarına ayıracaksınız.

3. Gün: Moda Bilgisayar Bilimi

Hafta ortasında, moda ve teknolojinin bir günlük ustalık sınıfında bilgisayar bilimlerindeki pratik atölye çalışmalarında ve bunun moda bağlamındaki kabiliyetlerinde ustalaşacaksınız. Farfetch ve Stitch Fix gibi şirketler; bir sonraki muhtemel unicornu zihninizde canlandıracak mısınız? konusunda çok heyecanlı. Katılımcılar, Python gibi temel bilgisayar programlama dilleri aracılığıyla yönlendirilecek ve bilgisayar ve veri biliminin moda ekosistemini nasıl geliştirebileceği hakkında düşünmeyi teşvik etmek için bir dizi alıştırmadan geçirilecektir.

4. Gün: Moda Teknolojisi ve Moda Sistemi İçerisinde Yenilikçilik

Teknoloji sonuçta bir araçtır; ve araçlar, yenilikçilerin karmaşık sorunlara yönelik sorunları çözmelerine yardımcı olur. 4. Gün, 4. sanayi devriminin bu karmaşık sorunların çoğunu çözdüğü parçalanmış moda sistemini ve tedarik zincirini dikkatle inceleyeceksiniz. Modanın geleceği hakkında düşünmeye teşvik eden teorik olarak müzakere edeceksiniz ve moda teknolojisi ürünlerinin piyasaya sürülmesi konusunda pratik atölye çalışmaları yapacaksınız. Moda endüstrisi, bu günün de ilham vereceğini umarak bireylerin onu sarsmasına ve gerçekten de geleneksel paradigmayı parçalamasına ihtiyaç duyuyor.

5. Gün: İnovasyon Mücadelesi

Kursun son günü, haftanın tüm öğelerini, yeni bilgilerini ve ilham verici düşüncelerini kullanarak sizi yenilikçiliğe zorlar. Uygun çözümleri denemek, düşünmek ve sonuçlandırmak için ekipler halinde çalışacağınız IFA Paris’in endüstri ortaklarından biri tarafından bir inovasyon mücadelesi oluşturacaksınız. Bu zorluğun amacı sizi kalıpların dışında düşünmeye teşvik etmek ve moda hakkında bildiğimiz kuralları yıkmanızı sağlamaktır. Gelecekteki moda öncüleri olarak, taze fikirlerinizi masaya sınırsız getirmeniz teşvik edilecektir. Fikirlerinizi sunarak ve yoğun ve ödüllendirici bir haftanın başarıyla tamamlandığını kutlayarak gün kapanacak.

Kabul Şartları

Ücret Yapısı

Paris
Öğrenim Ücreti: €1,000

Online
Öğrenim Ücreti: €500

Program başlamadan önce tam ödeme yapılmalıdır. Program başlangıç ​​tarihinden en az 7 ay önce yapılan öğrenim ücreti ödemelerinde erken kayıt indirimi (%10) yapılır.

Öğrenim Ücretine Dahil Olanlar:

 • Microsoft Office Paketi
 • IFA’nın Online Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) erişim
 • Ders materyali
 • Dersler
 • DC Suite için geçici erişim
 • 3D Prototipleme

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Modüle özel malzemelerle ilgili masraflar (ör: kumaş alımı, panolar vb.)
 • Baskı ve fotokopi masrafları

Gerekli Olan Malzemeler (Online İçin)

 • Güncel bir işletim sistemine sahip güncel bir bilgisayar
 • İyi bir internet bağlantısı
 • Güncel bir web tarayıcısı (iki ayrı web tarayıcısına erişiminizin olduğundan emin olmanız önerilir)
 • Mikrofon ve Kulaklıklar (mikrofonlu bir kulaklık)
 • Webcam

İLGİLİ PROGRAMLAR

Startup Programı

Startup Programı

Başlangıç ​​Programı, girişimi olan ve olmayan bireylerin Paris'teki girişimcilik uzmanlığımızdan yararlanmalarına olanak tanır. Bu 6 veya 12 aylık bir programdır ve moda girişiminizi başlatırken hangi ekipman, araç ve bilgilerden yararlanabileceğinizi...
İleri Dönüşümlü Moda

İleri Dönüşümlü Moda

Sürdürülebilir moda, perakendenin geleceği olduğundan, bu anlamda geleceğimiz tekstil atıklarımızla ne kadar akıllı davranabildiğimize bağlı. Daha sürdürülebilir bir alışveriş yolu yaratarak, daha önce giyilemeyen parçaları veya eski kıyafetleri geri ...