IFA Paris İstanbul kampüsü, Beyoğlu’ndaki tarihi Apartman Mizzi, diğer adıyla Neşe Apartmanı’nda yer almaktadır. Öğrencilerin birbiriyle etkileşimde bulunduğu, ilham verdiği ve birbirlerine yardım ettiği açık alan öğrenimi şeklini benimser. Campus Mizzi’nin konumu, öğrencilere şehrin tarihi yarımadasını keşfetme fırsatı da sunar.

IFA Paris İstanbul, eğitim uygulamalarına İstanbul Beyoğlu’ndaki yeni yerinde devam ediyor. Yeni kampüs ‘Campus Mizzi’, adını da buradan aldığı Apartman Mizzi tarihi binasında yer almaktadır.

IFA Paris İstanbul,  yeni kampüsü ile moda ve lüks  eğitimindeki konumunu ve portföyünü Avrupa ve Doğu’da pekiştirmek istiyor.

İstanbul kampüsü, öğrencilerin dolaşma, çeşitli modüllerden diğer öğrencilerle etkileşim kurma ve birbirlerine ilham verme ve yardım etme özgürlüğüne sahip oldukları Campus Mizzi’de açık alan öğrenimini benimsiyor. IFA Paris, moda ve sanat gibi yaratıcılık ve derin düşünme gerektiren alanların, uygulayıcılarını ve öğrenenlerini sınırlı alanlara kısıtlanmaması gerektiğine, ortak çalışma ve uygulamaların tasarım sürecine de fayda sağlayacağına inanmaktadır.

Yeni öğretim yaklaşımı, öğrencilere şehrin dokusunu ve gündemini öğrenme planına dahil eden müfredat uygulayarak aktivite seçimine olanak tanır ve moda öğretiminde yeni bir anlayış yaratmaktadır.

Yeni öğretim yaklaşımı, öğrencilere şehrin olaylarını öğrenme planına dahil eden ve müfredat alanlarının entegrasyonunu uygulayan aktivite seçimine olanak tanır ve kesinlikle moda öğretiminde bir etki yaratacak ve yeni bir anlayış yaratacaktır.

IFA Paris İstanbul Campus Mizzi, öğrencilere şehrin ünlü sanat galerilerini ve moda evlerini keşfetme, yaratıcı atölyelere katılma, İstanbul’un kalbi olarak kabul edilen, şehrin tarihi yarımadasında Beyoğlu semtindeki stratejik konumu içerisinde tanınmış yerel bar ve restoranları keşfetme fırsatı sunuyor.

IFA PARIS İstanbul yeni kampüsünün yer aldığı tarihi Mizzi Apartmanı’yla bizleri tarihi bir yolculuğa çıkarıyor;

1893 yılında Beyoğlu Pera’da farklı dil ve kimlikleri temsil eden kimseler yan yana gelmiş, ardışık  sokak numaralarıyla, küçük evlerinde sıralanmışlardı. 13 numara ise boş görünüyordu. Önceki sene inşaatı devam etmekte olduğu için boş gözüken 13 numara daha önce sokakta olmayan bir ev ismiyle dolmuştu: Maison Mizzi. Avukat Dr. Lewis F. Mizzinin oturduğu bu ev yine çok büyük olmayan bir yapı olmalıydı, ancak maison diye adlandırması onu sokaktaki diğer konuklardan ayırıyordu.

Mizzi Apartman’nda yıllar içinde Pera sosyetesinin meşhurlarından, şehrin en büyük mağazalarının direktörlerine kadar bir çok üst seviyeden isimler kalmış, bu  arada sokak daha yapılmamış, sonradan Neşat Apartmanı adını alacak Misli Apartmanı da inşa edilmiş,

DAHA FAZLA
Paris Kampüsü

Paris Kampüsü

IFA Paris'in Paris kampüsü, ünlü Canal de l'Ourcq'a bakan, hareketli ve sanatsal bir semt olan Paris'in 19. bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Kalıp yapımı, drape ve dikiş odaları, tasarımcı atölyesi, bilgisayar odası, moda teknolojisi laboratuvarı g...
Shanghai Kampüsü

Shanghai Kampüsü

2002 yılında kurulan IFA Paris Şanghay'ın kampüsü, Şanghay Mühendislik Bilimi Üniversitesi (SUES) içinde yer alır ve öğretim ve yaratıcılık açısından en iyi performans gösteren okullardan biri olarak kabul edilir. Neredeyse tamamı Paris'te işe alınan ...
İstanbul Kampüsü

İstanbul Kampüsü

IFA Paris İstanbul kampüsü, Beyoğlu'ndaki tarihi Apartman Mizzi, diğer adıyla Neşe Apartmanı’nda yer almaktadır. Öğrencilerin birbiriyle etkileşimde bulunduğu, ilham verdiği ve birbirlerine yardım ettiği açık alan öğrenimi şeklini benimser. Campus Mizzi...
Online Kampüs

Online Kampüs

IFA Paris'in online eğitim pedagojisi, bütünsel bir yaklaşımla, özenle hazırlanmış öğrenim stratejisi ile öğrencilerimizin profesyonel olarak kendilerini keşfetme yolculuğunda onlara en yakından eşlik etmemize olanak tanır. Our dedicated E-Learning Offer ...