E-Öğrenim Programlarını takip ederken öğrenciler genellikle öğretim görevlileri ve sınıf arkadaşlarıyla fiziksel bir temastan mahrum bırakıldıklarını hissederler. Sosyalleşme fırsatlarının bol olduğu bir ortam yaratmak, öğrencilerin öğrenme eğrisini optimize etmede büyük rol oynar.

IFA Paris’in özel E-Öğrenim Teklifi, her öğrenciye tamamen sürükleyici bir deneyim sağlamak için fiziksel bir öğrenme ortamının koşullarını yeniden yaratmaya kendini adamıştır.

FİZİKSEL SINIF ORTAMI

IFA Paris, onlinedan yüz yüze yaklaşımıyla Lisans ve Lisansüstü Programları için fiziksel ve çevrimiçi öğrenci gruplarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. IFA Paris kampüslerindeki her sınıf, belirli modülleri yöneten öğretim görevlilerinin yanı sıra diğer sınıf arkadaşlarının da görüntülerini sağlayan iki kamera ile donatılmıştır. Amaç, uzaktaki öğrencilerin sınıf dinamiklerine tam olarak entegre edilebilmesini sağlamaktır. Öğretim görevlilerimiz bu ikili Online/Yüz Yüze Ortamı yönetmek için özel olarak eğitilmiştir. Teorik modüller için, etkileşimleri yönetmek ve koordine etmek için öğretim görevlisi asistanları mevcuttur. Grup Projeleri, programa fiziksel olarak katılan öğrenciler ile uzaktan takip edenler arasında bir karışım sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Uzak öğrencilerimize çeşitli yazılım ve donanımlara erişim yoluyla sanal bir “makerspace” sunulmaktadır. Not: Fiziksel sınıf ortamı konsepti şu an için sadece Paris ve İstanbul Bölge Merkezlerinde mevcuttur. Şanghay merkezli merkezimiz bu konsepti daha sonraki bir tarihte uygulayacaktır.

FARKLI ZAMAN DİLİMLERİNE GÖRE OPTİMİZE PROGRAM AKTARIMI

Online bir programın en sinir bozucu yönü, zaman dilimi kısıtlamaları nedeniyle öğretim görevlileri ve diğer öğrencilerle canlı etkileşimde bulunmanın imkansızlığı olabilir. Sydney’de online bir programı takip eden bir öğrenci, Avrupa’da bulunan bir öğrenciyle nasıl aynı deneyime sahip olabilir? Konumları ne olursa olsun tüm öğrencilerimizin homojen bir deneyim yaşamalarını sağlamak için, bölgesel online merkezler oluşturmak için IFA Paris uluslararası ağından yararlanıyoruz. Paris, İstanbul ve Şanghay’daki kampüslerimizin tümü, IFA Paris Online E-Öğrenim Akademik Teklifinin tamamını sunacak şekilde donatılacaktır. Kayıtlı öğrenciler coğrafi bölgelere göre aşağıdaki gibi atanacaktır:

Paris Bölge Merkezi:

Kuzey ve Güney Amerika

Avrupa

Batı Afrika

Rusya

İstanbul Bölge Merkezi:

Doğu Afrika

Orta Doğu

Pakistan

Hindistan

Şanghay Bölge Merkezi:

Güneydoğu Asya

Kuzey Asya

Okyanusya

Tüm IFA Paris Online E-Öğrenim Programları, bölgesel merkezlerden bağımsız olarak tek tip olarak verilecek olsa da, öğrenciler, herkese hızlı ve verimli bir destek sağlamak amacıyla bağlı bulundukları Öğrenci İşleri Ofisine erişebilecekler.

GELİŞMİŞ BİR ÖĞRENME DENEYİMİ İÇİN MICROSOFT ÇÖZÜMLERİ

IFA Paris Online programlarına kaydolan tüm öğrencilere, Microsoft Pack Office’in tamamını ücretsiz olarak indirme imkânı verilecektir. IFA Paris’e kayıtlı tüm öğrenciler tarafından kullanılan Öğrenim Yönetim Sistemi Microsoft Teams’e erişimleri olacak.

Microsoft Teams aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Bir video arayüzü aracılığıyla öğretim üyelerini ve diğer öğrencileri (uzaktan ve fiziksel olarak IFA Paris’te bulunan) görüntüleyebilme
  • Öğretim görevlileri tarafından gösterilen sunumlara erişim sağlamak için ekran paylaşımı özellikleri
  • Kampüste fiziksel olarak bulunan öğretim görevlileri ve öğrencilerle etkileşim kurmak için özel grup sohbetleri
  • Öğretim materyallerine, proje özetlerine, ödev geri bildirimlerine ve notlara erişim
  • Öğrencilerin tüm derslere VOD Formatında erişebileceği özel bir bulut alanı olan Stream’e erişim
  • Microsoft Office Pack’te bulunan diğer yazılımlarla senkronizasyon

PROFESYONELLERLE GÖRÜŞME

IFA Paris, endüstrideki önemli aktörler ile olan sıkı bağlantıları sayesinde mükemmellik konusundaki itibarını oluşturmuştur. Programlarımızı uzaktan takip eden öğrenciler ayrıca seçilen kampüs konuşmalarına, Sanat Kulübü Oturumlarına, seminerlere ve iş fuarlarına da erişebilecekler.

İLGİLİ ÇALIŞMA TECRÜBESİ EDİNMEK

Uyarlanmış bir akademik takvim sayesinde, IFA Paris öğrencileri Paris’teki Moda Haftaları boyunca staj olanaklarına erişebilmektedir. İster sahne arkasında ister bir showroomda çalışmakla ilgileniyor olun, öğrencilerimiz için hazır çok sayıda teklifimiz var. Akademik programlarımız ayrıca süresi 3 ila 9 ay arasında değişebilen uzun süreli stajları da içermektedir.

AlumnForce platformumuz sayesinde, IFA Paris Online E-Learning Programlarına kayıtlı öğrenciler, kampüste öğrencilerimize sağlanan aynı fırsatlara gerçek zamanlı olarak erişebilecekler. İster New York’ta ister Moskova’da veya Singapur’da yaşıyor olun, dünyanın moda başkentinde çalışmanın heyecanını yaşamak için her zaman Paris’e uçma fırsatına sahip olacaksınız.

 

ESNEK PROGRAM YAPISI:

Promoting a user-centric e-learning experience is an absolute necessity. At IFA Paris, we want our students to be in control of the way they manage their progression through our academic programs. Therefore, we have implemented a variety of initiatives allowing every student to take control over their own learning curve.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ YAPI

Online Lisans ve Lisansüstü Programlarımız için IFA Paris’in 2 özel yolu vardır:

  • Akademik Ödül Yolu

Öğrenciler, tüm kredileri onaylandıktan sonra akademik bir ödül almalarını sağlayan belirli sayıda modüle kayıtlıdır (Lisans Programlarında 180 AKTS – Lisansüstü Programlarımızda 120 AKTS)

  • Özelleştirilmiş Yol

Öğrenciler, öğrenim deneyimlerini tamamen özelleştirmek için kendilerine atanan seviyelerindeki (Lisans veya Lisansüstü) çeşitli modüller arasından seçim yapma seçeneğine sahiptir. Her modülün onaylanmasının ardından, öğrencilerimiz bireysel tamamlama sertifikası alacaklardır.

IFA PARIS ONLINE GEÇİŞ SİSTEMİ

Öğrenciler online bir programdan fiziksel bir programa geçmek isterlerse, bunu IFA Paris Online Geçiş Sistemimiz sayesinde sorunsuz ve kolay bir şekilde yapabilirler. Değişiklikler, lisans öğrencileri için bir sömestr tamamlandıktan sonra veya lisansüstü öğrenciler için bir trimester tamamlandıktan sonra yapılabilir. Mümkün olan en yüksek akademik kaliteyi sağlamak için tüm fiziksel sınıflarımızın en fazla 25 kişilik gruplara sahip olduğunu lütfen unutmayın. Bu nedenle, öğrencilerin online programlardan fiziksel programlara geçiş yapmak istemeleri durumunda, en az 1 ay önceden ilgili öğrenci hizmetleri ofisine haber vermeleri gerekecektir. Belirli bir bölgesel merkeze kayıtlı IFA Paris Online öğrencileri, IFA Paris Paris Kampüsünde fiziksel bir programa başvurabileceklerdir (lütfen Paris Kampüsümüzdeki fiziksel programlara erişimin öğrenci vizesi almaya bağlı olduğunu unutmayın. Öğrencilerimizin vize başvuru süreci ortağımız Feel Français tarafından desteklenecektir).

LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR İÇİN SEMİNERLER

Paris’te Haute Couture hakkında bilgi edinmek, İstanbul’da Lüks Konukseverliğe maruz kalmak veya Şanghay’da gelişen medya endüstrisini keşfetmek. Bunlar, IFA Paris Online Lisansüstü programlarımızda önerilen birkaç seminer temasıdır.

Programlarımızı uzaktan takip eden öğrenciler, moda ve lüks endüstrilerini ilk elden deneyimlemek için IFA Paris Kampüslerinde sınıf arkadaşlarına katılma fırsatına sahip olacaklar!

MEZUNİYET TÖRENİ

IFA Paris Online öğrencilerimiz, IFA Paris kampüslerinde bulunan öğrencilerimizle aynı program yapısını ve akademik takvimi takip eder. Lisans ve lisansüstü programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, her yıl Haziran ayı sonunda Paris’te ve İstanbul’da düzenlenen uluslararası mezuniyet törenimize davet edileceklerdir.

DAHA FAZLA
Paris Kampüsü

Paris Kampüsü

IFA Paris'in Paris kampüsü, ünlü Canal de l'Ourcq'a bakan, hareketli ve sanatsal bir semt olan Paris'in 19. bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Kalıp yapımı, drape ve dikiş odaları, tasarımcı atölyesi, bilgisayar odası, moda teknolojisi laboratuvarı g...
Shanghai Kampüsü

Shanghai Kampüsü

2002 yılında kurulan IFA Paris Şanghay'ın kampüsü, Şanghay Mühendislik Bilimi Üniversitesi (SUES) içinde yer alır ve öğretim ve yaratıcılık açısından en iyi performans gösteren okullardan biri olarak kabul edilir. Neredeyse tamamı Paris'te işe alınan ...
İstanbul Kampüsü

İstanbul Kampüsü

IFA Paris İstanbul kampüsü, Beyoğlu'ndaki tarihi Apartman Mizzi, diğer adıyla Neşe Apartmanı’nda yer almaktadır. Öğrencilerin birbiriyle etkileşimde bulunduğu, ilham verdiği ve birbirlerine yardım ettiği açık alan öğrenimi şeklini benimser. Campus Mizzi...
Online Kampüs

Online Kampüs

IFA Paris'in online eğitim pedagojisi, bütünsel bir yaklaşımla, özenle hazırlanmış öğrenim stratejisi ile öğrencilerimizin profesyonel olarak kendilerini keşfetme yolculuğunda onlara en yakından eşlik etmemize olanak tanır. Our dedicated E-Learning Offer ...