IFA Paris’in Paris kampüsü, ünlü Canal de l’Ourcq’a bakan, hareketli ve sanatsal bir semt olan Paris’in 19. bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Kalıp yapımı, drape ve dikiş odaları, tasarımcı atölyesi, bilgisayar odası, moda teknolojisi laboratuvarı gibi moda eğitimini optimize etmeye adanmış son teknoloji tesisler ve sınıfların yanı sıra bir kafeterya ve çok sayıda öğrenci çalışma alanı ile donatılmıştır.

IFA Paris, Fransız moda mirasını modern küreselleşen dünya ile birleştirmek için 1982 yılında kuruldu. Paris’te tüm lisans ve lisansüstü derslerini İngilizce ve Fransızca olarak sunan tek enstitü olan IFA Paris, dünyanın her köşesinden son derece uluslararası bir öğrenci grubuna hizmet vermektedir. Daha çok IFA Paris olarak bilinen Uluslararası Moda Akademisi (International Fashion Academy), öğrencilere çok disiplinli bir işbirliği ortamında tasarım ve pazarlama alanlarında lisans dersleri; tasarım, işletme, iletişim ve lüks alanlarında da lisansüstü dersler sunmaktadır. Paris, Şanghay ve İstanbul’daki kampüsleri ile IFA Paris, moda ve lüks eğitimin ön saflarında yer almakta ve bu canlı endüstride mevcut olan fırsatların genişliğini yansıtan kurslar sunmaktadır.

18-24 Quai de la Marne adresinde bulunan IFA Paris, ünlü Canal de l’Ourcq’a bakmaktadır ve gelişmekte olan 19. bölgenin kalbinde yer almaktadır.

Bu canlı ve sanatsal semt aynı zamanda MK2 sinemaları, konserler ve baleler için Point Ephémère performans alanı, çok çeşitli kültürel ürünler, sergiler ve yüksek profilli moda gösterileri sunan “le CENTQUATRE” sanat merkezi gibi birçok kültürel simgeye de ev sahipliği yapmaktadır. Bölge aynı zamanda École Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-La Villette (ENSAPLV) ve Conservatoire National Supérieur de Musique gibi yaratıcı sanatlara ayrılmış diğer prestijli okulların bulunduğu yerdir ve École Internationale de Création Audiovisuelle et de Réalisation (EICAR)’a da yakındır. 19. Bölge, tüm Paris’teki öğrenciler için en heyecan verici ve teşvik edici alanlardan biri olarak ortaya çıkmakta ve IFA Paris, bu semtin bir parçası olmaktan gurur duymaktadır.

Paris, moda ve lüks dünyasının zirvesinde özel bir yere sahiptir. Modanın doğduğu yer olarak, dünyaya Chanel, Yves Saint Laurent ve Dior dahil olmak üzere en ünlü tasarımcılarından ve moda evlerinden bazılarını vermiş, ve Martin Margiela, Rick Owens ve Alber Elbaz gibi çağdaş moda tasarımcılarının yaşamayı ve çalışmayı tercih ettiği yer olmaya da devam etmektedir. Paris’e özgü moda hissi, endüstrinin sınırlarının ötesine ve şehrin filmlerine, sanat galerilerine, müzelerine, tiyatrolarına ve sokak yaşamına uzanıyor.

Paris kuşkusuz seçkin bir moda ve lüks geçmişine sahip olsa da, bugünü ve geleceği de bir o kadar ilgi çekicidir. Paris hala dünyanın moda başkentidir ve yılda iki kez düzenlenen moda haftası, fuarlar ve ticaret fuarları, büyüleyici konsept mağazaları ve endüstri lideri trend ajansları gibi önemli moda etkinlikleriyle bunu kanıtlayabilmektedir. LVMH, PPR gibi büyük lüks grupların ve Hermès, Cartier ve Baccarat gibi şirketlerin hepsinin Paris’te merkezi bulunmaktadır. Yakın geçmişte Paris, moda, mücevher, güzellik bakımının yanı sıra gastronomi, şarap ve seyahat yoluyla ekonomisinin neredeyse her bölümünü lükse dönüştürmüştür. Paris, bugün moda dünyasını şekillendiren kültürel, endüstriyel ve pazar güçlerini anlamak isteyen genç moda ve lüks profesyoneller için vazgeçilmez bir durak olmaya devam etmektedir.

360 derece Sanal Kampüs Turumuza bir göz atın:

DAHA FAZLA
Paris Kampüsü

Paris Kampüsü

IFA Paris'in Paris kampüsü, ünlü Canal de l'Ourcq'a bakan, hareketli ve sanatsal bir semt olan Paris'in 19. bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Kalıp yapımı, drape ve dikiş odaları, tasarımcı atölyesi, bilgisayar odası, moda teknolojisi laboratuvarı g...
Shanghai Kampüsü

Shanghai Kampüsü

2002 yılında kurulan IFA Paris Şanghay'ın kampüsü, Şanghay Mühendislik Bilimi Üniversitesi (SUES) içinde yer alır ve öğretim ve yaratıcılık açısından en iyi performans gösteren okullardan biri olarak kabul edilir. Neredeyse tamamı Paris'te işe alınan ...
İstanbul Kampüsü

İstanbul Kampüsü

IFA Paris İstanbul kampüsü, Beyoğlu'ndaki tarihi Apartman Mizzi, diğer adıyla Neşe Apartmanı’nda yer almaktadır. Öğrencilerin birbiriyle etkileşimde bulunduğu, ilham verdiği ve birbirlerine yardım ettiği açık alan öğrenimi şeklini benimser. Campus Mizzi...
Online Kampüs

Online Kampüs

IFA Paris'in online eğitim pedagojisi, bütünsel bir yaklaşımla, özenle hazırlanmış öğrenim stratejisi ile öğrencilerimizin profesyonel olarak kendilerini keşfetme yolculuğunda onlara en yakından eşlik etmemize olanak tanır. Our dedicated E-Learning Offer ...