Genel Bilgi

 • Süre: 24 ay
 • Dil: İngilizce
 • Kampüsler : Paris, Istanbul, Online
 • Eğitim Başlangıç Tarihleri: Eylül 2024
 • Başvuru Ücreti: €150
 • Öğrenim Ücreti:
  Paris €14,800
  Istanbul €14,800
  Online €9,500
 • Ders Kaynak Ücreti: €400

Tanıtım

France Compétence RNCP Diploması

Program boyunca bir dizi değerlendirme yapılır. Tüm değerlendirmeleri başarıyla geçen öğrenciler, France Competences RNCP Seviye 7 “Manager du Marketing et du Dévelopement de Produits de Mode” (“Moda Pazarlama ve Ürün Geliştirme Yöneticiliği” ) diplomasını almaya hak kazanırlar.

Program Yapısı

1.Yıl :

İlk yıl, sınıf ortamında temel becerilerin ve yetkinliklerin kazanılmasına ayrılmıştır.

Bu yoğun ve uygulamalı eğitim, düzenlenen dört ana modül grubunda verilir. Bu modüllerin ikisi Moda Yönetimi MBA Programının ana temelini oluşturur. Bu temel iki modül 3 ana dal (Moda İşletmeciliği, Lüks Marka Yönetimi, Moda Medyası) programı için de ortaktır.

Pazarlama ve Yönetim

Bu modül, pazarlama planının yapısına göre sıralı olarak planlanacak bir dizi dersi kapsamaktadır. Öğrenciler tarafından edinilen genel bilgi birikimi, sektörde onları,

Uygulamalı vaka çalışmalarına dayalı olarak karmaşık pazarlama zorluklarını analiz etmeye,

Önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için kaynakları stratejik olarak kullanabilmeye,

Sürdürülebilir bir rekabet avantajı elde edilmesini sağlayan marka DNA’ları oluşturmaya hazırlar.

Moda İşletmesi

Piyasaların gidişatınıe yorumlama kapasitesi, günümüz yöneticilerinin önemli bir özelliğidir. Sürekli geliştirilmesi gereken bir beceridir. Bu modül grubu içinde öğrenciler moda endüstrisinin özelliklerini ekonomik ve finansal açıdan keşfederler.

Lüks Marka Yönetimi ana dalı müfredatın neredeyse yarısını temsil eden aşağıdaki iki modül grubu etrafında tasarlanmıştır:

Moda Bağlamı

Bu modül grubu, öğrencilerin sanat ve endüstri arasında bir geçiş olarak moda dünyasını daha derin bir şekilde anlamalarına yardımcı olur.

İmaj ve İletişim

Öğrenciler, fotoğraf çekiminden yaratıcı gazeteciliğe kadar uzanan bir dizi uygulamalı atölye çalışmasıyla gerçek bağlamı deneyimler ve teknik becerilerini geliştirirler.

Programın kapsamlı modüller ve öğrenme deneyimleri etrafında yapılandırılmış olmasının yanı sıra, bir diğer öne çıkan özelliği, 20’den fazla farklı ülkeden gelen yetenekli ve motivasyonu yüksek eğitmenler tarafından öğrencilerin deneyim kazanmasıdır. Bu çok kültürlü ve çok yönlü eğitim ortamı, farklı kültürel bakış açılarından yararlanmanıza olanak tanır ve bu da, sorunları yaratıcı ve alışılmışın dışında yollarla analiz etme ve çözme eğiliminizi güçlendirir.

2.Yıl:

İkinci yıl, zorunlu bir stajın tamamlanması ve bireysel bir proje olan Capstone Projesi yani bitirme tezinin geliştirilmesi yoluyla bu becerilerin uygulanması ve denenmesine adanmıştır.

Bitirme Projesinde, öğrencilerden bir iş girişimi için tam teşekküllü bir plan hazırlamaları adına sektörün güncel en iyi uygulamalarına ilişkin pratik anlayışları ile kurs bilgisi arasında bir bağlantı oluşturmaları beklenir

Son olarak, başlangıçtan mezuniyete kadar ve bulundukları yerden bağımsız olarak, IFA Paris’in yüksek lisans öğrencileri, “Kariyer ve Mezunlar Merkezi” desteğinden yararlanırlar.

LVMH, Richemont veya Kering gibi gruplarla güçlü işbirliklerinden yararlanan Kariyer ve Mezunlar Merkezi, öğrencilerin kendi profesyonel ağlarını oluşturabilmeleri için özel marka lansman etkinliklerine, defilelere, sanat sergilerine veya profesyonel ticaret fuarlarına erişim sağlar.

Ders Kredisi:

1.Yıl : 60 ECTS

Pazarlama ve Yönetim – 18 ECTS

Moda İşletmesi – 13 ECTS

Moda Bağlamı – 16 ECTS

İmaj ve İletişim – 13 ECTS

2.Yıl : 60 ECTS.

Zorunlu Staj – 20 ECTS

Capstone Bitirme Projesi – 40 ECTS

Kabul Şartları

Ücret Yapısı

Paris

Öğrenim Ücreti: €14,800
Eğitim Kaynak Ücreti: €400

Istanbul/Paris veya Istanbul:

Öğrenim Ücreti: €14,800
Eğitim Kaynak Ücreti: €400

Vize Başvuru Ücreti (Istanbul): €50
Zorunlu TÖMER Türkçe Dil Eğitimi Ücreti (Istanbul): €420

*Türkçe dil dersleri, Türk eğitim sistemi tarafından öğrenci vizesi almak ve daha kolay konaklama bulmak için zorunludur. Bu dil eğitimi, Türk hükümeti ile işbirliği içinde IFA Paris tarafından organize edilmektedir. IFA’ya kaydolduktan ve gerekli ücretleri ödedikten sonra, otomatik olarak bu eğitime de kaydınız okul tarafından adınıza yapılır. Dersler, öğrendiklerini şehirdeki yeni hayatlarına entegre etmelerini daha faydalı ve eğlenceli hale getirmek için yabancı öğrencilere göre uyarlanmıştır. Bu Türkçe dil eğitimi online olarak gerçekleştirilir.

Online:

Öğrenim Ücreti: €9,500
Eğitim Kaynak Ücreti: €400

Ödeme Şartları:
Program başlamadan önce tam ödeme yapılmalıdır. Program başlangıç ​​tarihinden en az 7 ay önce yapılan öğrenim ücreti ödemelerinde erken kayıt indirimi (%10) yapılır.

Öğrenim Ücretine Dahil Olanlar:

 • Microsoft Office Paketi
 • IFA’nın Online Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) erişim
 • Ders materyali
 • Dersler
 • Tüm konuk derslerine erişim
 • Tüm kampüs konuşmalarına erişim

Kaynak Ücretine dahil olanlar:

 • IFA Paris E-Kütüphanesine erişim
 • WGSN’ye Uzaktan Erişim

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Modüle özel malzemelerle ilgili masraflar (ör: kumaş alımı, panolar vb.)
 • Baskı ve fotokopi masrafları
 • Herhangi bir uçak bileti ve konaklama maliyeti

Gerekli Olan Malzemeler (Online İçin)

 • Güncel bir işletim sistemine sahip güncel bir bilgisayar
 • İyi bir internet bağlantısı
 • Güncel bir web tarayıcısı (iki ayrı web tarayıcısına erişiminizin olduğundan emin olmanız önerilir)
 • Mikrofon ve Kulaklıklar (mikrofonlu bir kulaklık)
 • Webcam

İLGİLİ PROGRAMLAR

Moda Yönetimi MBA Programı – Moda İşletmeciliği

Moda Yönetimi MBA Programı – Moda İşletmeciliği

Giyim ve işletmeciliği üzerine odaklanan 24 aylık bu MBA programı, bir bütün olarak modanın yönetim tarafına bakar. SMBG tarafından her yıl en üst sıralarda yer alan bu program, en popüler MBA programlarımızdan biridir.
Moda Yönetimi MBA Programı – Lüks Marka Yönetimi

Moda Yönetimi MBA Programı – Lüks Marka Yönetimi

Bu MBA programı, modanın ötesinde lüksü araştırır ve lüks markalarla ilgili vaka çalışmalarını içerir. İşletme, dağıtım ve perakende, lüks çevre ve yaşam tarzına ve çok daha fazlasına derinlemesine bakma fırsatı sunar.