Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

1.Geleneksel ‘’Sizin Gözünüzden İstanbul’’ Fotoğraf Yarışması

By Kasım, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

IFA PARİS İstanbul 2021-2022 yılı oryantasyon haftasını eğlenceli geçen 3 günle geride bıraktık. Tüm öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen bu haftada hem yeni kampüsümüzü daha iyi tanıyabilmeleri hem de içinde bulunduğumuz semti yakından gezip görebilmeleri için her yıl yapılması planlanan ‘’Sizin Gözünüzden İstanbul’’ Fotoğraf Yarışması’nın 1.sini düzenledik. Bu yarışmada öğrencilerimizin kendi perspektiflerinden ve kendi gözlerinden İstanbul’u keşfetmelerini amaçladık.

Oryantasyon haftasının bir parçası olarak her günün sonunda bir grup öğrencimizle İstiklal Caddesi’de kısa bir tur yaptık. Bu tur boyunca öğrencilerimiz İstiklal Caddesi’nin tarihi ruhunu soluyarak birbirinden güzel detaylara sahip fotoğraflarının çekimlerini gerçekleştirdiler.

Her bir öğrencimiz oluşturdukları tema çerçevesinde çektikleri fotoğrafların hikayesini yazdıktan sonra değerlendirilmek üzere İFA Paris İSTANBUL ekibine ilettiler.

Belirli kriterlere göre seçilen en iyi 7 öğrencimizin temalarıyla birlikte fotoğraflarının tanıtımını yapmak ve oylamaya sunmak için instagramda paylaşımlarını gerçekleştirdik. Bir hafta boyunca instagramda takipçilerimizin beğenisine sunulan fotoğraflar haftanın sonunda oylamaya açıldı. Finale kalan 7 öğrencimiz Ainaz Zeinali, Yasaman Faramarzi, Yusuf Mardini, Zehra Polukhova, Julio Fanchini, Roaa Hasan ve Hanieh Pakdaman oluşturdukları temalarla bizlere İstanbul’un sanatın bir parçası olduğunu kendi bakış açılarıyla gösterdi. Oylama sonucunda 1. olan Yasaman Faramarzi ve 2. olan Ainaz Zeinali’nin hediyeleri kampüsümüzde yapılan kutlamayla Akademik Direktörümüz İpek Artüz tarafından takdim edildi. İFA Paris İstanbul ekibi adına tüm öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür eden İpek Artuz sanata olan tutkularını her zaman canlı tutmalarını ve kendilerini daima özgürce ifade etmelerinin gerekliliğini dile getirdi.

İfa Paris İSTANBUL ekibi olarak bizlerde tüm öğrencilerimize 2021- 2022 yeni akademik yıllında başarılar diliyor, emekleri için teşekkür ediyoruz.