Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

2018 MA Çağdaş Moda Tasarımı: Altı Öğrencinin Koleksiyonları Defile’de Sergilenmek İçin Seçildi

By Ocak, 2018Nisan 18th, 2022No Comments

Paris Moda Haftası’nda son koleksiyonlarını sunan tüm tasarımcılar için 19 Ocak Cuma önemli bir gündü. Bu aynı zamanda IFA Paris’in 2018 MA Çağdaş Moda Tasarımı’ndan mezun olacak öğrenciler için de önemli bir gündü. O gün, her yıl olduğu gibi, mezun olacak öğrenciler final koleksiyonlarını profesyonellerden oluşan jüriye sunacaklardı. Bu onların mezuniyeti için 52 haftadan sonraki en önemli adım.

Ruktam Srinakarin

Jüride bulunanlar: Samuel Bardaji ( Vogue Homme International, l’Officiel, Tank ve Boycott Magazine gibi dergiler için çalışan foto stilist), Alexandre Paty (Bağımsız tasarımcı ve avant-garde marka Gamutt kurucusu), Codou N’diaye (Journal du Luxe’de gazeteci), Agustina Cattaneo ( Moda danışmanı ve IFA Paris eğitmeni) ve Jean-Marc Chauve (IFA Paris Artistik Direktörü). Görevleri, Haute Couture Paris Moda Haftası’nın son günü olan 26 Ocak’ta IFA Paris tarafından organize edilen defilede gösterilecek koleksiyonları seçmek.

Jüri, sunulan her koleksiyonun yaratıcı tasarım yönlerine ve her birinde ana hatlarıyla açık bir marka stratejisinin olup olmadığına özel önem verdi. Gerçekten de, günümüz moda tasarımcıları yaratıcı yeteneklerinin üzerinde küresel bir stratejik vizyona sahip olmalıdır.

Chandani Pradhanang

Sonuç olarak, 6 koleksiyon seçildi; Ruktam Srinakarin’in “Romantizm günlük giyimle buluşuyor”u, Justine Belano’nun “Minimalist ve tahrip edilmiş kafes”i, Mei Po Ng’nın “ Romantik, maksimalist, cinsiyetsiz görünüm”ü. Jessica Khanna’nın “Paris modernizminin prizması altında geleneksel sariler yeniden ziyaret edildi”si, Cynthia Arias’ın “Asit çekiciliği altındaki Kaliforniyalı”sı ve Chandani Pradhanang’ın “Ultra sofistike renklerle hem grafiklenmiş hem de drapelenmiş silüetler”i. Bu çok farklı koleksiyonlar, yeni IFA Paris moda şovuna katılma ayrıcalığına sahip olacak izleyicilere, bu çok genç uluslararası nesil tasarımcıların yaratıcı çeşitliliğinin bir ön bakışını sunacak.

Mei Po Ng

Facebook ve Instagram’dan canlı yayınla defileyi paylaşıyor olacağız. Bu Cuma, 26 Ocak, Paris saatiyle saat 18.00’de görüşmek üzere!

Bu yaratıcı master programı hakkında daha fazla bilgi için: MA Çağdaş Moda Tasarımı

Güncelleme: Mezuniyet Defilesi 26 Ocak 2018’de gerçekleşti. Bu muhteşem etkinliği izlemek için şuraya tıklayabilirsiniz: MA çağdaş Moda Tasarımı Mezuniyet Defilesi 2018