Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Arter’de 90 Dakikalık Sanat Projesi

By Kasım, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

IFA Paris’te modanın bir sanat biçimi olduğuna inanıyoruz. Tarih bize ünlü sanatçılarla birlikte çalışan moda tasarımcılarının harika örneklerini gösteriyor. Örneğin, 30’lu yıllarda ünlü ıstakoz elbisesi, topuklu ayakkabı görünümlü bir şapka ve değişik görünümlerde birçok aksesuarı tasarlayan Elsa Schiaparelli, Salvadore Dali veya Jean Cocteau gibi sürrealist sanatçılarla işbirliği yaparak ve onlardan ilham alarak bu eserlerini ortaya çıkarmıştır.

Şekillerin ve formların yaratıcı görüşü

Şekillerin ve formların yaratıcı görüşü Bunu göz önünde bulundurarak ünlü bir Türk moda tasarımcısı olan Aslı Jackson’ın gözetiminde ve yönlendirmeleriyle öğrencilerimiz, İstanbul’daki ünlü Arter Galerisi’nin tadını çıkardılar.

Öğrenciler, galerinin çeşitli sergileri arasında gezinmeye, sergilenen tasarımlarla etkileşime girmeye ve hayal güçlerini geliştirmek için gözlem becerilerini keskinleştirmeye davet edildi.

Görsel sanat, moda tasarımcıları için sınırsız bir ilham kaynağıdır. Moda öğrencilerini gözlem becerilerini geliştirmeleri için eğitmek, onları içinde bulundukları kapalı kutudan çıkarmaya ve farklı tasarımlar yaratmaya davet etmek IFA Paris için bir önceliktir.

2007 yılında kurulan Arter, çağdaş sanat eserlerini topluyor, onları koruyor, geleneksel biçimler ile yaratıcı yorumlar yapıyor ve onları destekliyor. Arter, her sanatseverin görmeyi sıklıkla tercih ettiği bir yerdir,

Bu harika deneyim hakkında daha fazla bilgi edinmek için IFA Paris – İstanbul Kampüsü’nü Instagram (@ifaparis_istanbul) üzerinden takip edebilir ve daha fazla etkinlik için sitemizi ziyaret etmeye devam edebilirsiniz!