Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

İstanbul Moda Film Festivali 2022 Grand Pera’da Gerçekleşti

By Aralık, 2022No Comments
Fashion Film Festival Istanbul moda ve film dünyasını bir araya getirerek 26 Kasım 2022 tarihinde sekizinci kez seyircisiyle buluştu.

2023 yılında gerçekleşecek festivalde sponsor olarak yer alacak IFA Paris İstanbul Kampüsü bu etkinliğin özel davetlisi olarak tüm ekibiyle muhteşem gecede yerini aldı. Her yıl büyük bir organizasyonla dünyanın dört köşesinden hem büyük moda evlerinin, markaların hem de genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini tüm IFA Paris İstanbul Kampüsü ekibi izleme deneyimi yaşadı.

26 Kasım 2022 tarihinde Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşen festivalde 6 farklı kategoride ödül verildi. Moda editörleri, akademisyenler, oyuncular ve film yapımcıları gibi farklı disiplinlerden hem Türkiye’den hem de dünyaca önemli ve ünlü isimleri bir araya getirerek oluşturulan jüri En İyi Moda Filmi, En İyi Styling, En İyi Makyaj, En İyi Saç Tasarımı, Genç Keşif ve Seyirci Ödülü kategorilerinde sahiplerini belirledi.

 

Soldan Sağa, Oyuncu Boran Kuzum, FFF Istanbul Kurucusu Tuna Yılmaz, GQ Italia Stil Editörü Jacopo Bedussi, HALAL Mag Kurucu Partneri Gjis Determeijer

Festivalde geçtiğimiz yıllarda Damir Doma, Dion Lee, Henry Holland, Meryem Uzerli, Gareth Pugh, Yasemin Kay Allen, Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Edis gibi ünlü ve önemli isimlerin yer almıştı. Bu sene ise festivalde Duygu Bengi- Based Istanbul Genel Yayın Yönetmeni, Lapo Cianch- Pitti Imagine CCO, Gijs Determeijer- Yapımcı, HALAL Amsterdam, Büşra Develi- Oyuncu, Boran Kuzum- Oyuncu, Valentina Ilardi – Tasarımcı, İnan Kırdemir- L’Officiel Türkiye Yayın ve Moda Direktörü, Sara Sozzani Maino- Vogue İtalya Yardımcı Yayın Yönetmeni gibi önemli isimler yer aldı.

Festival günü filmler izleyicilerle buluşurken aynı zamanda tasarımcı Şansım Adalı, Selen Akyüz, Niyazi Erdoğan, Ayşe Burcu Kaya, Amsterdam ve İstanbul. Moda Film Festivalleri Kurucusu Tuna Yılmaz, F King Kurucusu Zeynep Soylu gibi önemli isimlerle moda alanında gerçekleştirilen söyleşilerle katılımcılar festival günü keyifli vakit geçirdiler.

Ödüllerin sahiplerini bulduğu geceden sonra festival jürisi ve özel davetlilerle beraber IFA Paris İstanbul ekibi de after partiye katılarak bu geceyi eğlenceli bir şekilde sonlandırdılar