Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Fransız Moda Endüstrisinde Bir İlk: “Moda Teknolojisi Inovasyon” Programı 2019’da Başlıyor

By Kasım, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

Moda ve yıkıcı teknolojilerin geleceği nedir? Yapay zekâ, dronlar, robotlar, artırılmış gerçeklik, blok zinciri… Birçok yenilik moda endüstrisini yıldırım hızıyla dönüştürüyor ama hızına yetişebilecek miyiz? Gelişen sektöre uyum sağlamak için IFA Paris, 2019’da tamamen moda teknolojisi ve inovasyona yönelik ilk yükseköğrenim programını başlatıyor. Bu programda öğrenciler, karmaşık moda endüstrisinin konularını çözecek şekilde konsept oluşturmaktan tasarıma ve teknolojik çözümleri uygulamaya kadar gerekli analitik yetenekleri ve teknik bilgileri kazanacaklar.

IFA Paris Genel Müdürü Jean-Baptiste Andreani: “Araştırmamız, Fransa’da yeni, uygulanabilir moda teknolojilerinin geliştirilmemesine ilişkin bir kaygı olduğunu bize göstermiştir. Hükümetin Fransa’yı “ Yeni Başlangıçlar ​​Ülkesi ”olarak tanıtmaya yönelik çabaları göz önüne alındığında, bu oldukça çelişkilidir. Eğitimci olarak görevimiz, öğrencileri bilinçlendirerek klişeleri düzeltmek, Sanal Gerçeklik veya Yapay Zekâ gibi teknolojilerin yaratıcılığı engelleyen değil, teşvik eden araçlar olduğunu anlatmaktır. ” Diyor.

Moda Teknolojisi & Inovasyon programı, yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve modanın gelişimi arasında bağlantı kuracak olan gelecek nesil bireylerin eğitimine öncülük edecektir. Programın yapısı 3 ana temaya dayanmaktadır:

  • Moda Teknolojisi Oluşturma
  • Yenilikçi Üretim Yöntemleri
  • İleri Dijital Ticarileştirme

Jean-Baptiste Andreani, “Yaratıcı programlarımızda 3D modellemeyi uzun zamandır kullanıyoruz” diyor ve ekliyor: “Öğrencilerimize hızlı prototipleme teknikleri, elektronik serigrafi ve materyal geliştirmek için bakteri kullanımı hakkında bilgi vermek için Villette Makerz ile işbirliği yaptık. Bu, Neuro Marketing, Makine Öğrenme ve hatta sanal ortamda yaratım dâhil daha karmaşık modüllerden oluşan Moda Teknik İnovasyon müfredatımızın temellerini geliştirmemize yardımcı oldu.”

Pedagojik strateji, müşteri projelerinin ve IFA Paris’in ortaklarıyla bağlantılı vaka çalışmalarının dâhil edilmesiyle elde edilen deneyimsel öğrenmeye dayanmaktadır. FTI Lab’ın açılması programa pratik bir boyut katacaktır çünkü öğrenciler yeni teknolojilerin kullanımı konusunda uzmanlar tarafından yönlendirilecektir.

Programla ilgilenenler için; 1 haftalık bir kısa kurs Nisan ve Temmuz 2019’da verilecek. Ayrıca önümüzdeki aylarda moda teknolojisi buluşmaları ve Ifa Paris’te Moda Teknolojisi Inovasyon ile ilgili daha fazla girişim olacak.

Bu program hakkında daha fazla bilgi için: Geleceğin Moda Teknolojileri Kısa Eğitimi

Ayrıca bu makalede açıklanan program hakkında daha fazla bilgi edinmek için: Yüksek Lisans Diploması: Moda Teknolojisi