Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs HaberleriEtkinlikler

Happy Halloween

By Kasım, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

Günümüzde hemen hemen dünyanın her yerinde bilinen ve her yıl daha şaşalı kutlamalara sahne olan Cadılar Bayramı 31 Ekim tarihinde birçok ülkede coşkuyla kutlandı.

Türkiye’de de farklı şehirlerde kutlanan Cadılar Bayramı için birçok insan birbirinden ilginç kostümleriyle çeşitli etkinliklerde bir araya gelerek eğlendi.

IFA Paris İstanbul olarak bizler de 50’den fazla ülkeden uluslararası öğrencilerimiz için Kampüs Mizzi’de çeşitli etkinlikler düzenledik. Hafta başında hazırlıklarımıza başladık ve kampüsümüzü süsleyerek öğrencilerimizin eğlenebilecekleri şekilde organize ettik. Tüm öğrencilerimize açık olan kutlamamızı 27 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirdik ve etkinlik süresince çeşitli aktivitelerle eğlenceli vakit geçirdik.

Müzik ve dansla başlayan akşamımızda farklı sınıflardan bir araya gelen öğrencilerimiz birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldu. Oryantasyon haftasında düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasının kazananları olan Yasaman Faramarzi ve Ainaz Zeinali’nin ödülleri de bu akşam kendilerine takdim edildi. İlerleyen saatlerde tüm öğrencilerimizin katılımıyla Hazine Avcısı oyunu oynandı. Kampüsümüzün farklı noktalarına saklanan birçok hediyeyi bulmak için yarışan öğrencilerimiz oldukça keyifli vakit geçirdi. Cadılar Bayramı temalı ikramlarımızla eğlenceye kısa ama lezzetli bir mola verdiğimiz akşamımız kostüm yarışmasıyla devam etti.

Birbirinden ilginç kostümleriyle podyumda yürüyen öğrencilerimiz IFA Paris İstanbul ekibi tarafından değerlendirildi ve kazananı Pulp Fiction filminden tanıdığımız Mia Wallance karakteri kostümünü giyen öğrencimiz Hanieh Pakdaman oldu. Son olarak geleneksel pinyata patlatma oyunuyla tüm öğrencilerimizle ortama neşe ve renk kattık. Birbirinden eğlenceli kareleri hatıralarımıza kazıdığımız bu akşamı çektiğimiz fotoğraflarla ölümsüzleştirdik ve öğrencilerimizin yüzündeki gülümsemelerle Cadılar Bayramı partimizi sonlandırdık.