Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris 2018’in Kıyafet Kataloğu’nu Sunuyor: Moda Tasarımı ve Teknolojisinde Lisans

By Ocak, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

Moda endüstrisi son 10 yılda köklü bir değişim geçirdi ve bazen çelişkili dönüşümlerle karşı karşıya kalmalı: e-ticaretin büyümesi, moda markalarının satış ve iletişim biçimlerini derinden değiştiren sosyal ağların önemi, lüks markaların aşırı büyümesi , tahsilat hızının artması, aşırı üretim ve aynı zamanda olgun pazarlarda tüketimin düşmesi, şeffaflık ve sürdürülebilirlik için tüketici talebi, klasik modanın gelişimi…Yine de, tüm bunların başında, sürekli yenilenen moda ürünü, zamanın havasıyla yan yana geçerken bir arzu yaratmak zorunda kalır.

Bu nedenle, giysi ve moda aksesuarları yapımı ve üretimi ile ilgili teknik bilgi anlamına gelen moda tasarım eğitimi, moda endüstrisi ve dolayısıyla moda okulları için önemli bir sorun olmaya devam etmektedir. Büyük lüks ve premium markaların sanat yönetmenlerinin seçiminin stratejik önemi, bunun bir örneğidir.

IFA Paris’te, Fransa’nın moda eğitiminde özel bir bilgi birikimi aramaya gelen, ancak karşılığında bize moda ile olan ilişkinin küresel bir vizyonunu sunan globalleşmiş fakat standartlaştırılmamış bu yeni neslin dünyanın her yerinden yetenekli öğrencilerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Fashion Design & Technology’deki 3 yıllık Lisans programımızdan, bu gelecek tasarımcıların bir seçiminin çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedik. Umarız onların yaratıcı çabalarını bizim kadar takdir edersiniz – yıllarca süren çalışma, araştırma ve denemeleri temsil eder! Bunun, yeni neslin yaratıcı zihinlerine küçük bir ışık getireceğini ve belki de daha fazlasını keşfetme merakını ateşleyeceğini umuyoruz

IFA Paris’te onların yeteneklerini seviyoruz!

Jean-Marc Chauve
IFA Paris’in Sanat Yönetmeni

Tüm kıyafet kataloğunu indirmek için lütfen buraya tıklayın: IFA Paris 2018 Lookbook