Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris, agnes b. CEO’su Etienne Bourgois İle Buluşuyor

By Nisan, 2015Nisan 18th, 2022No Comments

MBA derslerinin bir parçası olarak, birkaç IFA öğrencisi ünlü Fransız markası agnes b.’nin CEO’su Etienne Bourgois ile Şangay’ın kalbinde en önemli dükkanlarından biri olan agnes b. Xintiandi Style’da tanışma fırsatı buldu. IFA Paris’in başkanı ve yöneticileri olan Patrick Kouzmine ve Olivia Chai da buluşmaya katılanlar arasındaydı.

İlk olarak, aslen agnes b.’nin oğlu olan Etienne Bourgois MBA öğrencilerini karşıladı ve onlara ana dükkanı gezdirerek, 1975 yılında Paris’te, erkekler, kadınlar ve çocuklar için kurulan ailevi ve sivil bir şirket olan, her zaman çağın ruhunu yansıtmaya çalışan, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’ya kadar yayılmış olan agnes b.’nin yeni ürün ve koleksiyonlarını tanıttı.

Daha sonra kahve içerken görüşmeye ve soru cevap kısmına devam ettik. Etienne Bourgois bu sefer Şangay’a aynı zamanda okyanusun araştırılması için uzun dönemli bir program olan Tara Keşiflerine destek olmak için geldiğini açıkladı. Tara ise 2017’de Asya’ya, özellikle de Şangay’a gelecek olan agnes b.’ye ait olan bilimsel bir uskuna. Bu yıl aslında Tara Keşiflerinin onuncu yıl dönümü. Tara’nın hikayesi öğrencilerin çok ilgisini çekti.

Moda ve lüks eşya yönetim dersleriyle bağlantılı olarak, MBA öğrencileri agnes b.’nin Çin’deki marka stratejileri ile ilgili sorular da sordu. Etienne Bourgois, agnes b.’nin “şahsi tarzını nasıl geliştirip koruduğunu” anlattı ve üretilen tasarımların nasıl her gardırop için olmazsa olmaz hale gelmesini sağladığından bahsetti! Markanın sosyal farkındalığının reklamının yapılmasının agnes b. DNA’sıyla doğal olarak ilişkili olduğunu da söyledi.

Fransız markanın CEO’su sorulan tüm soruları çok güzel yanıtladı ve “IFA öğrencilerinin dinamizmi, bağımsız ve düşünceli fikirlerinden etkilendiğini söyledi.”