Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris, Atık Azaltımı Konusunda Farkındalık Getirmek İçin S.E.R.D. ile İşbirliği Yaptı

By Kasım, 2022No Comments

ADEME (Fransa Ekoloji Bakanlığı’nın bir parçası) tarafından düzenlenen Avrupa Atık Azaltma Haftası, bu yıl 19-27 Kasım tarihleri ​​arasında tekstil teması altında gerçekleşecek.

30 yıldır iklim değişikliği ve kaynak tüketimine karşı mücadelede kararlı olan ADEME, , enerji tüketimimizin azaltılmasını hızlandırmak, yenilenebilir enerjiler geliştirmek ve sera gazı emisyonlarını azaltmak istiyor.

S.E.R.D.’nin bu seneki resmi ortağı olarak IFA Paris, heyecan verici bir dizi etkinlik planladı!

Ajandada:

– 21 Kasım Pazartesi, 16:00 (Paris Saati) IFA Paris Kampüsünde + Okulun Instagram’ında Canlı Yayın: Delphine Durieux (IFA Paris Moda Tasarımı Akademik Lideri) tarafından tekstil atıklarının yönetimi üzerine bir tartışma

La Gestion des Dechets Textiles Billets, Le lun 21 nov. 2022 à 16:00

– 22 Kasım Salı, 14:30 (Paris Saati) IFA Paris Kampüsünde: Supinya Klaychiangrak (Moda Tasarımı Lisans Öğrencisi IFA Paris) tarafından kullanılmış tişörtlerden ileri dönüşümlü bez çantalar Yaratma Çalıştayı

Workshop Transformation de Tee-shirt en Tote Bag Billets, Le mar 22 nov. 2022 à 14:30

– 24 Kasım Perşembe günü saat 15:00’te (Paris Saati) IFA Paris Kampüsünde + Okul Instagram’ında Canlı Yayın: Hélène Gille (Sürdürülebilirlik Lideri) ve Jean-Baptiste Andreani’den (IFA Paris CEO’su) Sürdürülebilirlik ve Modanın Nasıl Uzlaştırılacağına Dair Bir Tartışma

Comment Concilier Durabilite et Mode? Billets, Le jeu 24 nov. 2022 à 15:00

– 26 Kasım Cumartesi saat 15:00’te (Paris Saati) IFA Paris Kampüsünde + Okul Instagram’ında Canlı Yayın: Kamila Boudova’dan (Yavaş Moda Koçu) gardırobunuzu daha az ve daha iyi tüketmek için nasıl optimize edeceğinizi öğrenmek üzerine bir Atölye Çalışması

Workshop Optimisation de dressing Billets, Le sam 26 nov. 2022 à 15:00

 

Tüm etkinliklerin Fransızca olarak gerçekleştirileceğini lütfen unutmayın. Her etkinlik Eventbrite aracılığıyla rezerve edilebilir (yukarıdaki ayrı bağlantılar). Alternatif olarak, tüm faaliyetler Devlet Kurumu tarafından resmi olarak onaylandığından doğrudan SERD Web Sitesi aracılığıyla rezerve edilebilirler.

IFA Paris, yarının genç tasarımcılarını yetiştirmek amacıyla 19-27 Kasım tarihleri ​​arasında Lisans Moda Sürdürülebilirlik Programı’nın 1. Yılına burs kazanmak için bir yarışma düzenleyecek. Amaç, genç yeteneklerin sürdürülebilirlik ilkeleri üzerine kaliteli bir eğitime erişimini sağlamak. Instagram profilimizde (@ifaparis) bu heyecan verici yarışmaya katılmak için daha fazlasını bulabilirsiniz.

IFA Paris öğrencileri sürdürülebilir tasarımları üzerine çalışıyorlar

Son olarak, 25 Kasım Cuma günü saat 18:00’de, sürdürülebilir bir şekilde yaratmanın mümkün olduğunu göstermek için okulda 20 ileri dönüştürülmüş görünümden oluşan bir defile gerçekleştirilecek.

Yerinizi ayırtmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayın:

IFA Paris Fashion Show Billets, Le ven 25 nov. 2022 à 18:00

 

SERD bu yıl için neden tekstil temasını seçti?

Moda endüstrisi, uluslararası uçuşlar ve deniz trafiğinin toplamından daha fazla sera gazı salan, dünyadaki en kirli endüstrilerden biridir.

Kıyafetler hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Cazip fiyatlarla satılıyorlar, bu yüzden birkaç yıl öncesine göre daha fazlasını satın alırken daha az süre tutuyoruz. Ve bu da problemlerini de beraberinde getiriyor!

Üretim süreci, bazen çevreye ve bunları yapan ve giyen insanlara zarar veren birçok adım ve süreci içerir.

Bugün kıyafetlerimize daha uzun süre değer vermeli ve giymeli, uzun ömürlü olmasını talep etmeli, markalardan kıyafetlerimizdeki tekstillerin daha az tehlikeli madde içermesini ve geri dönüştürülebilir olmasını istemeliyiz. İkinci el mağazalardan alışveriş yaparak yeniden kullanımı teşvik etmeliyiz.

IFA Paris öğrencileri sürdürülebilir tasarımları üzerine çalışıyorlar

Bu yılki S.E.R.D. giysi ve ayakkabılarımızın etik bir tabloya uygun olarak üretilmesini sağlamak için bizi harekete geçirmeyi amaçlamaktadır. Günlük olarak hepimiz, modanın çevre üzerindeki etkisini azaltmak için harekete geçebiliriz. Basit hareketlerle bir şeyleri değiştirme gücümüz var.

Bu nedenle IFA Paris, S.E.R.D süresince Instagram’da size meydan okuyor, 1 gün = 1 meydan okuma, değişime hazır mısınız? 14 Kasım Pazartesi günü Instagram Profilimize göz atın ve mücadeleye başlayın!