Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris, Birleşmiş Milletler Batı Balkanlar Göç Ofisi ile İşbirliği Yapıyor

By Aralık, 2022Aralık 26th, 2022No Comments

15 Aralık, Birleşmiş Milletler için Uluslararası Göç Günü idi.

Son zamanlarda, IFA Paris, Batı Balkanlar’daki Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile çeşitli aktivasyonlarla bir ortaklık geliştirmek için bir Mutabakat imzaladı.

Art Show in Banja Luka

Birincisi, Saraybosna’daki IOM merkezinden geçiş yapan seçilmiş göçmenlere moda eğitimine erişim sağlamak. IFA Paris, bu geleceğin öğrencilerine Fashion Studio’nun tasarım ve üretim becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan ve böylece moda tasarımcısı olmalarına yardımcı olan kısa eğitim kursuna erişme fırsatı verecektir. Okulun bu genç moda meraklılarına bir şans sunması önemli ve IFA bu tür bir eyleme ilk kez dahil olmuyor. Toplulukları sanatsal projeler etrafında bir araya getirmeyi amaçlayan Good Chance derneği ile de birkaç yıldır işbirliği yapmaktadır.

Art Show in Banja Luka

Ardından IOM, IFA Paris öğrencilerine No Nation Fashion (NNF) adlı kendi projelerinde çalışmalarına yardımcı olmak için staj fırsatları da sunuyor. NNF, IOM’nin Batı Balkanlar ofisi ve göçmenler arasındaki işbirliğiyle geliştirilen sürdürülebilir bir markadır. IFA Paris’ten stajyerler, markayı geliştirmeye yardımcı olacak atölye çalışmaları, pazarlama ve iletişim faaliyetlerini koordine etmeye yardımcı olacak şekilde seçilecektir.

Art Show in Banja Luka

Son olarak, 15 Aralık vesilesiyle Birleşmiş Milletler, IFA Paris’i Banja Luka’daki Ulusal Tiyatro’da NNF’nin tasarımlarının modeller ve dansçılar tarafından giyildiği bir sanat gösterisinde işbirliği yapmaya davet etti. IFA Paris’in birçok projede birlikte çalıştığı sanatçı Jase King ve maskeleri de performansın bir parçası oldu. Jean-Baptiste Andreani (CEO IFA Paris) ayrıca göçmenler ve onların yerel ekonomilere katkıları konulu bir yuvarlak masa tartışmasına katılmaya davet edildi. IFA Paris’in gerçekleştirdiği, moda ve göç arasında bağ kuran farklı faaliyetlere ilişkin görüşlerini aktardı.

Art Show in Banja Luka

Birleşmiş Milletler Göç Ofisi gibi bir paydaşla yapılan bu işbirliği, IFA Paris’in yerel toplulukları teşvik etmek için büyük ölçekte eyleme geçirilebilir ve somut çözümler geliştirmesine yardımcı olması için bir fırsattır.