Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris, Çin’deki Çin-Fransız Moda Buluşmalarının Kalbinde

By Nisan, 2018Nisan 18th, 2022No Comments

SINO-FRENCH Nisan ayı boyunca, Çin-Fransız Moda Toplantıları, Şangay’daki Fransız Konsolosluğu ve Zhejiang Sci-Tech Üniversitesi tarafından düzenlendi. Bu toplantıların merkezinde, Çin’in farklı şehirlerinde düzenlenen çok sayıda etkinlik vardı.

Sidney, Denis, Florence

Şangay ve Paris’te bulunan kampüsleri olan bir moda okulu olarak, IFA Paris’in katılımı özellikle önemliydi. Şangay’daki modayla ilgili temalar üzerine bir dizi konferanstan sonra, bu etkinliğe adanmış bir haftasonu, Çin’in Zhejiang Eyaleti’nin Hangzhou şehrinde gerçekleşti.

21 Nisan Cumartesi günü, aşağıdaki konuda bir tartışma paneli düzenlendi: genç mezunların iş piyasasına girmesi. Adile Cretallaz (Akademik Direktör ve Kariyer & Mezunlar Merkezi Direktörü) tüm uzmanlığını bu panelde paylaşabildi. Bu arada IFA Paris’te Moda Tasarımı öğretim görevlisi Denis Barricault, farklı öğrencilerin hem moda hem de işletme okullarından gelen Fransız ve Çinli öğrencilerden oluşan ekiplerde çalışan projelerini değerlendirecek olan bir jürinin üyesiydi.

Miko, Florence

22 Nisan Pazar günü, Sci-Tech Üniversitesi kampüsünde moda endüstrisindeki formasyon ve istihdam üzerine bir fuar düzenlendi. IFA Paris, Moda Tasarımı ve Teknolojisi alanında lisans eğitiminden mezun olan iki öğretmen ve birinci sınıf öğrencisi, gün boyu sürecek olan birkaç atölye çalışmasını yapmak üzere standa yollandı. IFa Paris’ten Draping ve Pattern Making öğretim görevlisi Florence Alleman, öğrencisi Miko’nun yardımıyla seyircilerin de katılabileceği bir draping atölyesi düzenledi.Kendi adına, Denis üç farklı atölye açtı: İlki, taslak çizimine ve kavramları için gerekli tekniklere adanmıştı. Kısa bir demodan sonra, atölyeye katılan öğrenciler, Denis’in tekniklerini kullanarak deneyebildiler.

Denis

Bunu, Miko’nun yardımıyla beyaz bir gömleğin yeniden yapılandırılması üzerine bir atölye izlemiştir. Bir kez daha, gönüllüler aynı egzersizi mankenlerinde deneyebildiler. Sonunda, IFA Paris’in öğrencilerinin çizdiği eskizlerden, seyirciler bir derginin parçalarını kesebilecekleri ve eşsiz bir tasarım yaratmak için siluetine yapışabilecekleri bir kolaj atölyesine katıldılar. Tüm bu aktiviteler muazzam bir başarıya dönüştü ve atölyelere katılan tüm ziyaretçiler IFA Paris eğitmenlerinin kendilerini cesaretlendirmekten vazgeçmediği zamanı geçirmekten büyük haz duydular.

Bu haftasonu IFA Paris için yeni insanlarla tanışma fırsatı ve verilen eğitimlerin küçük bir parçasını Çinli öğrencilere sergileme fırsatıydı.