Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris, Güzellik Endüstrisinde Çok Kültürlülük Üzerine Iman Cosmetics İle Birlikte Çalışıyor

By Nisan, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Çeşitlilik şu anda şehrin yeni konusu. Angola modeli Maria Borges L’Oréal’in yeni yüzü oldu ve Nike geçenlerde kadın Müslüman sporcular için bir hijab tanıttı.

IFA Paris ve IMAN Cosmetics arasındaki bu işbirliğini sağlayan, tüm tonlardan kadınlara hitap eden, mezun ve öğretim görevlisi Sissi Johnson “Güzellik endüstrisinde çok kültürlülük” eğitimi verdi.

IFA Paris – IMAN Cosmetics

“IMAN Cosmetics ile daha önce BB krem ​​kampanyası yapımında işbirliği yaptık, tüm ciltlerdeki kadınlar için ilkti. Öğrencilerime çeşitlilik hakkında bilgi getirecek daha iyi bir markanın olmadığını biliyordum. Baştan beri bütün kadınlara htap etmekteydiler, endüstrinin geri kalanı daha yeni bu oktaya gelmeye başladı” dedi Sisi.

IMAN Cosmetics, çok kültürlü tüketici satın alma gücü ve davranışları ile Amerika ve dünya çapında özel vaka incelemeleri sağladı. Kurs, öğrencilerin bahsedilen pazarın özelliklerini, fırsatlarını ve zorluklarını anlamalarına ve çok kültürlü güzellik pazarlamasının ardındaki mesajları deşifre etmesine yardımcı oldu.Bu öğrenme deneyimi, özellikle Hindistan, İran ve Doğu Avrupa’dan gelen MBA Parfüm ve Kozmetik Yönetimi öğrencilerinde karşılık buldu.

Sisi ve Iman

İran’dan gelen Roza Salahshour için bu güzellik dersi bir uyanma haline geldi. “Sissi bizi doğal saç hareketi ile tanıştırdı, o zamandan beri saçlarımı kıvırcık tutmaya ve doğal güzelliğimi kucaklamaya karar verdim. Ben dokuyu değiştirmek için çok uğraşırdım “.

Peki “güzellik endüstrisinde çok kültürlülük” nedir? Letonya’nın bir yerlisi olan Linda Tarvida şöyle cevapladı; ” kültürel kökenleri veya geçmişleri ne olursa olsun tüm cilt ve saç tiplerine belirli ihtiyaçlarını kabul edip gözeterek hitap etmek”.

“Kurs, çok yönlü bir birey olmamı sağladı ve öğrenmiş olduğum yeni becerileri benim muhtemel iş yerimde uygulamak için kendime güvenmemde yardımcı oldu.” – Hindistan’dan Mugdha Kalawatia.

Profesör Sissi Johnson, sadece zamanlı bir kurs vermekle kalmayıp IFA Paris’in kendi öğrencilerinin güzelliğini ikonik süper model Iman’ın buluşmasıyla kutladı.

Bu işbirliğinde yer alan program hakkında daha fazla bilgi için: MBA Parfüm ve Kozmetik Yönetimi