Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris, Hotel Mercure Paris Place d’Italie’nin Yeni Görünümüne Katkıda Bulunuyor

By Kasım, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

Paris’in kalbinde, ünlü Butte aux Cailles ve Latin Mahallesi’ne yakın bir konumda bulunan Hotel Mercure Paris Place d’Italie (Accor grubundan) yakın zamanda yenilenmiş ve moda teması etrafında yeniden tasarlanmıştır.

Otel yönetimi, lobide ve otelin diğer ortak kullanım alanlarında kalıcı bir öğrenci sergisi oluşturmak için IFA Paris ile yakınlaştı. Bu sergi iki ayda bir yenilenecek.

Otelde sergilenen ilk iki koleksiyon, MA Çağdaş Moda Tasarımı mezunlarımızın ikisinden.

Yeni mezun olan Cynthia Arias, “Fiziksel Parçalanma” adlı koleksiyonunu otelde sergiliyor. Bu koleksiyonun en önemli ilham kaynağı, ünlü Meksikalı yazar Juan Rulfo’nun başyapıtı Pedro Paramo’dan geliyor. Koleksiyon, sihir alemini kapı önümüze getiriyor. Tasarımlar, sihri deneyimleme aracıdır – günümüzün siluetlerini görsel sanat eserlerine yeniden tanımlamak. Bu koleksiyonun altında yatan ilke, bilinçdışı zihin ile elementlerin geleneksel formu arasındaki köprüyü oluşturmaktır. Büyülü Gerçekçilik, eşsiz bir alternatif gerçekliğin yaratılmasıyla sonuçlanan sanatsal bozulmayı sergilemenin bir yoludur.

İlk önce yapısızlaştırma mimarisi ve sıradışı formların bir arada bulunması fikrinden ve beklenmedik bir sonuç ve formda ortaya çıkan malzemeden oluşan Ruktam Srinakarin koleksiyonu.

Bu koleksiyonun gelişimi, siyasal ve toplum hicivini sembolize eden belli bir mesajı ortaya çıkarmak için bilinçaltında ilerlemiştir.

Tasarım, yanlış yerleştirme kavramını yoğun olarak uygular; giysi inşası, asimetri ve zıt malzemelerle ortaya çıkmıştır. Mimari yapı fikrini çoğaltmak ve vurgulamak için folyo transfer tekniği kullanılmıştır.

Şişme mont ve kot gibi unsurlar, soyut bir biçim, sokak ve özel tasarım karışımı izlenimi olan dantel ve ipek gibi narin kumaştan yapılmıştır.

Koleksiyon ayrıca moda tarihindeki en unutulmaz anlardan birine atıfta bulunuyor. Erwin Blumenfeld ve Ray Petri’nin çalışmaları, bugünün dünya siyasetine çevrilen gizli mesajı ifade etmek için dekorasyon teknikleriyle yorumlandı.

Hotel Mercure Paris Place d’Italie içindeki bu sergiler, IFA Paris öğrencilerinin çalışmalarını sergilemek için harika bir fırsat.