Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Cadılar Bayramı Partisi Bu Sene de Yine Çok Ürkütücü

By Kasım, 2022Kasım 10th, 2022No Comments

Moda ve kostüm tutkunları için ürkütücü sezonu geride bırakmak hiç kolay değil. IFA Paris İstanbul’da  da Cadılar Bayramı ciddiye alınır! Bu yılki Cadılar Bayramı Partisi’nde öğrenciler, benzersiz bir ürkütücü gecenin yeni hatıralarını toplama şansı yakaladılar.

Gece, IFA Paris İstanbul’un eski öğrenci koleksiyonlarını taşıyan renkli showroom’undan kostüm seçimleri ile başladı. Kıyafet seçiminin ardından herkes, bolca balkabağı, iskelet ve cadı ile sezonun ruhunu yansıtacak şekilde dekore edilmiş konferans salonunda toplandı. Cadılar Bayramı anılarının kısa sohbeti ve ardından pizza partisi aniden kapandı ve okulda geleneksel hazine avı zamanının geldiğini gösteren hayalet çığlıkları odayı doldurdu.

IFA Paris Istanbul Team with their Costumes

İstanbul yerleşkesinin tarihi Mizzi binasında geleneksel İstanbul’u yansıtan üç hediye saklandı. Koridorları hayalet çığlıkları ve ağlama sesleri doldururken, öğrenciler kostümlerinde hazine bulmak için binanın etrafına dağıldılar. Bir orman perisinin hazine avında Audrey Hepburn’e yardım ettiğini, bir kraliçe ve Wednesday Addams’ın birlikte onlara öncülük ettiğini görmek her zaman eğlenceli olduğu için unutulmaz sahneler ortaya çıktı. Ekibin ustalıkla gizlenmiş hediyeleri bulması oldukça uzun sürdü ama sonunda üç kazanan öğrencimiz oldu.

IFA Paris Istanbul Students Posing with their Costumes

Kazananlar ödüllerini sergiledikten sonra gecenin en önemli olayı için hazırlıklar yapılmaya başlandı: Kostüm yarışması! Moda tasarımı, moda pazarlaması ve MBA…. Öğrenciler, büyük bir jüri heyetinin gözü önünde birer birer podyumda yürüdüler.

Pist çeşitli ve rekabetçiydi. Her kostüm geçişinde jüri üyeleri oylarını en eski ve en iyi oylama yöntemi olarak da bilinen ellerinde tuttukları tabelalarda gösterdiler. Sonunda jüri zorlu bir karar için bir araya geldi ve uzun tartışmaların ardından kazananlar açıklandı.: BFD 2. sınıf öğrencisi Celine Sara Sibu, Breakfast at Tiffany’s’deki kusursuz Holly Gollightly görünümüyle tacını aldı.

Dans, oyun ve eğlence dolu harika bir gece oldu. Değerli öğrencilerimizle bir sonraki etkinliğimiz için şimdiden sabırsızlanıyoruz. Ne ürkütücü bir zamandı! Hala hayaletlerin çığlık attığını duyabiliyoruz…Aggie Cromwell’in dediği gibi: “Büyü gerçekten çok basit, tek yapman gereken bir şey istemek ve sonra ona sahip olmak.”