Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Kampüsü MBA Moda İşletme Öğrencileri, İstanbul’un Kalbinde Özlem Süer “Avant-Garde Couture House”u ziyaret etti

By Şubat, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

IFA Paris İstanbul Kampüsü MBA Moda İşletme Yönetimi öğrencileri, İstanbul’un en lüks alışveriş caddesinin kalbinde yer alan ve tarihi bir konak olan Özlem Suer ‘Avant-Garde Couture House’a davet edildi. Özlem Suer sanatının sadece bir dahisi değil, aynı zamanda sanatçıların yurtdışından katılımıyla yaratılan çeşitli ekiplere deneyimler sunarak moda tutkunları için bir Konak, çeşitli sanat dallarının hoş bir sentezini oluşturmaktadır. MBA Moda İşletme Yönetimi öğrencileri için 1928 yılında inşa edilmiş bu tarihi konağın hikayelerini ortaya çıkarmak çok hoş bir deneyim oldu. Bina, devasa manolya ağaçlarına ev sahipliği yapan, 1000 metrekarelik bir bahçe ile çevrili olup 650 metrekarelik kapalı bir alanda yer almaktadır. Konağın her odasından farklı müzikler yayılmakta ve birbirinden tamamen farklı koleksiyonlar sergilenmektedir. Konak, art nouveau mimari ve dekorasyonunun hakim olduğu bir deneyim ve tasarım üssü olarak ön plana çıkmaktadır.

Özlem Süer

“Her koleksiyon, yaşamın farklı evrelerinden geçen, gizemli dünyaları keşfetmemizi sağlayan, bilinmeyenleri ortaya çıkaran mutluluk dolu kişisel bir masaldır”.

IFA Paris MBA Moda İşletme Yönetimi öğrencileri, Dusseldorf, Tokyo, Londra, Milano, Moskova, Paris ve Berlin gibi moda merkezlerinde sergilenmiş eşsiz eserlere sahip bir tasarımcı ve iş insanı olan Özlem Suer’e sahip olduğu gücün arkasında yatan başarı hikayesi hakkında birçok soru sordular.

Özlem Süer, 1997’den bu yana uluslararası Renk ve Konsept Kurulunda (INTERCOLOR) Türkiye’yi temsil eden iki tasarımcıdan biridir.