Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Kampüsü MBA Öğrencileri Colin’s Jeans’in Pazarlama Ekibiyle Tanışıyor

By Şubat, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

IFA Paris İstanbul Kampüsü MBA Moda İşletme öğrencileri, Koleksiyon Geliştirme (Collection Development) öğretim üyesi Zeynep Öcal’ın yol göstericiliğinde derslerinin bir parçası olarak Colin’s Jeans pazarlama ekibini kampüsümüzde büyük bir memnuniyetle karşıladılar.

Öğrenciler, markanın dünyanın çeşitli bölgelerinde 38 ülkeye yönelik uluslararası çaptaki perakende satışlarını geliştirmelerine yardımcı olan ve 600 farklı noktada bağımsız mağazaları aracılığıyla müşterilerine hizmet sunmalarını önünü açan satış ve pazarlama stratejilerini öğrenecekleri için çok heyecanlı ve meraklılardı.

Öğrencilerimize yapılan özel sunumun ardından enerjik bir soru ve cevap oturumu gerçekleştirildi. IFA Paris İstanbul Kampüsü MBA öğrencileri, marka konumlandırma yolunda çok hızlı gelişmekte olan küresel tüketici profillerini ayırt etmenin gücünü kavrayabildikleri için son derece keyifliydiler. Öğrencilerin bu turdaki ana keşfi ise araştırmacılar, tasarımcılar, moda tahmincileri, alıcılar, ürün ve görsel satıcılardan oluşan gayretli profesyoneller ve moda uzmanlarından oluşan bir gruba ve zamanın kısıtlılığına karşı gayretle çalışan perakendecilere sahip olmanın önemini anlamak oldu.

Bu etkinliğin amacı ise moda endüstrisinin derinliği hakkında farkındalık yaratmakla beraber son derece büyüleyici ve ilgi çekici ancak sağlam bilgi birikimi ve gözlem becerileri gerektiren bir iş olduğunu öğrencilere göstermekti.