Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Kampüsü MBA Öğrencilerinin Hugo Boss “Akıllı Fabrika” Ziyareti

By Şubat, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

Sadece Boss olarak da bilinen Hugo Boss, 1924 yılında Metzingen’de kurulmuş bir Alman Moda markasıdır. II. Dünya Savaşı zamanlarında erkek takım elbisesi üretmeye başlayarak günümüze kadar ulaşan serüvenine doğru yola çıktı. Daha sonra şirket yine kendi ürettikleri kadın ve çocuk giyim koleksiyonlarıyla dünyaca ünlü büyük bir moda markasına dönüştü. Hugo Boss aynı zamanda 1985’ten beri parfüm üretimi de yapmaktadır.

Marka aynı zamanda her alanda sporculara ve sanatçılara yönelik sponsorlukları ile de tanınıyor. 1996’da Hugo Boss Ödülleri kuruldu ve her yıl bu ödülleri sahipleriyle buluşturmaya devam etmektedirler. IFA Paris öğrencileri, bu ödülün, adayların yaşı, cinsiyeti veya milliyeti açısından herhangi bir kısıtlamaya sahip olmamasını çok büyüleyici buldu.

Öğrencilerimiz ayrıca İzmir/Türkiye’nin Hugo Boss’un en büyük üretim yerine ev sahipliği yaptığını öğrendi. Şirket burada 1999 yılından beri yüksek kaliteli iş giyim ürünleri üretmektedir. 65.000 m2‘lik bir alanda takım elbise, ceket, gömlek ve mont üretilmekte ve yaklaşık 4000 işçi istihdam edilmektedir. Şirket bu tesislerde çok yüksek teknolojili, networklere bağlı makinelere sahip olup aynı zamanda kapsamlı veri analizi ve esnek süreçlerle “4.0” endüstrisinin pratikte nasıl göründüğünü de bizlere göstermektedir.

IFA Paris İstanbul kampüsü MBA öğrencileri bu geziden çok keyif aldılar ve ilk akıllı fabrik keşiflerini yaptılar.