Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Kampüsü Öğrencileri “Blockchain” Teknolojisini Keşfettiler

By Şubat, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

Blockchain teknolojisi, finanstan eğitime, sağlık hizmetlerinden güvenliğe kadar neredeyse tüm iş alanlarında yeni kullanımlar yaratmaya başladı. Ve şimdi bu teknoloji, dönüşüm ve şeffaflık getirmek adına tekstil ve moda endüstrisinde, sahte tedarik zinciri ağlarını ve marka konumlandırma sorunlarını düzeltmeye yardımcı oluyor. Distributed Ledger Teknolojisi (DTL) ile moda markaları, ürün portföylerini müşterilere ve ortaklarına kolayca iletmekte ve aynı zamanda bununla ilişkili çeşitli çevresel riskleri azaltmaktadır.

Blockchain, dünya çapındaki müşterilerin çekici ürün yelpazesine, anında teslimata ve hızlı geri dönütlere erişmesine yardımcı olur. Üretimde dikiş, desen yapımı ve örme gibi gerekli birkaç aşamayı kolaylaştıran bilgisayarlaşmanın artması nedeniyle üretim artar. Moda endüstrisinde üstün bir müşteri deneyimi sunmak çok önemli olduğundan, bu teknoloji müşterilerin dijital düşüncelerinin ortaya çıkmasıyla hızla büyüyor. Bununla birlikte, bunu yapmak için, tekstil endüstrisi için hala önemli yatırımlar gerekmektedir.

IFA Paris öğrencileri, “Maker Atölye” uzmanlarının nefes kesen bir sunumuyla teknolojik ilerlemeleri ve sürekli gelişimini keşfetti.