Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Istanbul Öğrencileri IFCO Fuarı’nda Network Oluşturuyor

By Şubat, 2023Mart 24th, 2023No Comments

İstanbul Fashion Connection Fuarı, hazır giyim sektörünün uzun yıllardan beri hasretini çektiği uluslararası bir fuar. Bu küresel fuar, Türk tasarım firmaları, acenteleri ve tasarım ofisleri ile dünyanın her yerinden alıcılar ve markalar arasında uzun süreli köprüler kuruyor. İstanbul Fashion Connection Fuarı’nda öğrenciler, özellikle dijital dönüşüm, akıllı giyim, teknik tekstiller ve sürdürülebilirlik konularında tasarım, etkileşim ve deneyimi bir araya getiren trend alanları, seminerler, atölyeler ve defileler buluyor.

İstanbul Fashion Expo, 2010’dan beri her yıl düzenleniyor ve yıllar içinde popülaritesini arttiriyor. Etkinlik, moda tutkunları, sektör profesyonelleri ve medya mensupları da dahil olmak üzere her yıl 10.000’den fazla ziyaretçiyi kendine çekiyor. Sektör uzmanlarından bir dizi defile, sunum ve konuşma içeriyor. Tasarımcılar en yeni koleksiyonlarını podyumda sergileyerek, katılımcılara Türk modasının geleceğine özel bir bakış sunuyor. Ziyaretçiler ayrıca, moda endüstrisinin önde gelen figürleriyle en son trendler ve yenilikler hakkında değerli bilgiler sağlayan konuşmalara ve panel tartışmalarına katılma fırsatına sahip.

IFA Paris İstanbul öğrencileri de bu yıl fuara katılma şansını yakaladı. Markalarıyla ihracat yapmak isteyen üreticiler ve koleksiyonlarıyla tüm dünyaya hizmet veren önemli tedarik firmaları da fuarda buluştu. Bu da öğrencilere uzun vadede iş ve networking imkanı sağlayan önemli bir unsur.

Istanbul Fashion Connection’ın en önemli güçlerinden biri, köklü tasarımcıları ve gelişmekte olan yetenekleri bir araya getirme yeteneğidir. Sergi, gelecek vadeden tasarımcıların çalışmalarını köklü isimlerle birlikte sergilemeleri için bir platform sağlayarak, yeni nesil moda yeteneklerini beslemeye ve geliştirmeye yardımcı oluyor.

Öğrenciler, tasarımcıların sergilediği yaratıcılık ve yenilikçilikten etkilendiler. En son moda trendlerini görme ve tasarımcıların şaheserlerini yaratmak için kullandıkları teknikleri öğrenme fırsatı buldular. Fuar ayrıca öğrencilerin tasarımcılarla konuşabilecekleri ve onlara çalışmaları hakkında sorular sorabilecekleri etkileşimli oturumlar da ufuklarını genişletti.

Gezi, öğrencilere değerli bir öğrenme deneyimi ve uluslararası moda endüstrisiyle tanışma olanağı sağlayan büyük bir başarıydı. Moda alanında kariyer yapmaları ve sektörün büyümesine kendi benzersiz yollarıyla katkıda bulunmaları için onlara ilham vereceği kesin.