Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Öğrencileri Moda Showroom’u Gezisinde: Türk Tasarımcı Çiğdem Akın’ın Dünyasına Bir Bakış

By Şubat, 2023No Comments

Designer Çiğdem Akın

Moda Tasarımı ve Teknolojisi öğrencilerimiz şehrin kalbinde eğitmenleri Dilara İpek Şatır ile tanınmış bir moda showroomunu ziyaret etme fırsatı buldular. Sektördeki en son koleksiyonlarla çevrili showroom öğrencilerin gözlerini kamaştırdı.

Our lecturer Dilara İpek Şatır with Çiğdem Akın

Alanda yürürken, öğrencilerimiz sergilenen çeşitli stillere hayran kaldılar. Minimalist parçalardan daha ayrıntılı tasarımlara kadar her parçada tasarımcının imzasını görmek mümkün. Tasarımcı Çiğdem Akın, her parçaya kendine ait bir imza bırakmayı ihmal etmiyor.

Çiğdem Akın’ın tasarımları, aralarında İtalya, Fransa ve Beyrut’un da bulunduğu dünyanın birçok moda başkentinde sergilenmiştir. Öğrencilerimiz onun çalışmalarını inceleyerek moda tasarımı sanatına dair paha biçilmez içgörüler edindiler ve kendi becerilerini geliştirmek için yeni teknikler keşfettiler.

Ziyaretin öne çıkan özelliklerinden biri de koleksiyonların birçoğunda sürdürülebilir malzemelerin kullanılmasıydı. Moda endüstrisinde eko-bilinç giderek daha önemli hale geliyor ve onun bu kadar şık bir şekilde dahil edildiğini görmek ilham vericiydi.Akın’ın, değerli moda ipuçları ve tavsiyeleri deneyimi zenginleştirdi.

Bu ziyaret IFA Paris Istanbul öğrencilerinde moda dünyasına ve işçiliğine bir bakış sağladı. İster sektörü keşfetmeye çalışan bir öğrenci olun, ister deneyimli bir moda tutkunu olun, bir moda showroomunu ziyaret etmek mutlaka yapılması gereken bir eylem.