Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul yeni açacağı “Moda Tasarım ve Teknolojisi” Türkçe Lisans Programının heyecanını yaşıyor!

By Mayıs, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

IFA Paris İstanbul var olan eğitim programlarına bir yenisini daha ekliyor, “Moda Tasarım ve Teknolojisi” Türkçe Lisans Programı ile Türkiye’de moda ve lüks alanında öncü eğitim kurumu olmayı sürdürüyor.

Fransız kökenli IFA Paris İstanbul, uluslararası çerçevelere uygun sunulan, Fransız moda ve lüks ekolünü aktaran Moda Tasarım ve Teknolojisi lisans programı ile öğrencilerine 3 yıl sürecek yaratıcı ve dinamik bir eğitim dönemi sunuyor.

2021-2022 akademik yılı güz dönemi itibariyle eğitim vermeye başlayacak olan Moda Tasarım ve Teknolojisi Türkçe Lisans Programı kapsamında bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında moda sektörüne çağdaş, yaratıcı, özgün tasarımlar üretebilen moda tasarımcılarının yetiştirilmesi amaçlanıyor.

IFA Paris İstanbul Akademik Direktörü İpek Artüz, “IFA PARIS olarak İngilizce yürüttüğümüz Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü programlarına ek olarak Türkçe Moda Tasarımı eğitimlerine de başlıyoruz. Öğrencilerimiz hızlandırılmış moda tasarımı eğitimi ile tasarım alanında kariyer yapma fırsatını yakalayacak ve sektöre donanımlı bir şekilde adım atacaklar. Ayrıca kendilerini uluslararası deneyimli eğitmen kadromuz ile sektör deneyimlerini aktardığımız ve moda tasarım süreçlerinden trend takibine, illüstrasyondan bilgisayar destekli tasarım, koleksiyon oluşturmaya kadar tüm konulara hakim olacakları bir eğitim serüveni bekliyor” diyerek tasarım alanına ilgi duyan ve yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrencileri aralarında görecek olmanın heyecanını paylaşıyor.

Ayrıca IFA Paris İstanbul, öğrencilerine Avrupa Konseyi FEDE (Fédération Européenne Des Écoles) tarafından onaylı olan lisans programının eğitimini aldıktan sonra uluslararası standartlara sahip diplomaları ile profesyonel hayata sağlam adımlar atma fırsatını sunuyor.