Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Moda Stüdyosu Kısa Kurs Programı Öğrencisi Natasha Fonte’nin Görüşleri

By Eylül, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

IFA Paris tarafından verilen Moda Stüdyosu Kısa Kurs Programı bir moda tasarımcısı olmak için temel bilgileri öğretir: ana fikir çiziminden doğru kumaş seçimine ve giysi yaratımına. Avrupa esintili bir Latin markası olan Be You’nun kurucusu Ekvator doğumlu kuratör ve tasarımcı Natasha Fonte bu kursu bitirdi ve bizimle görüşlerini paylaştı.

IFA Paris’in moda tasarımı üzerine Moda Stüdyosu Kısa Kursu 3 ana tema altında toplam 256 saatten oluşan komple bir eğitimdir, bu temalar: Moda Tasarımı, Drapaj & Desen ve Tekstildir. Bu kursu bitiren öğrenciler temel bir koleksiyon hazırlama yetisi kazanmaktalar. Quito, Ekvator’dan gelen Natasha Fonte bu eğitimi Fransa’ya gelerek IFA Paris’ten almanın ne kadar değerli olduğunu biliyordu.

Natasha Fonte

“Ülkem dışındaki bilgi birikimiyle kendi moda tasarım becerilerimi geliştirmek için geçen yaz IFA Paris’in Moda Stüdyosu Kursuna katılmaya karar verdim. Paris’in mirası ve tarihiyle moda tasarımı okumak için en iyi yer olduğunu biliyordum. Öncesinde çok araştırdım ve bu kursu buldum. Bu tam ihtiyacım olan bir kurs. En temel eğitimi veriyor; en başından mini bir koleksiiyonun nasıl yaratılacağına kadar” diyor Natasha.

Aslında öğretilen modüller kavramdan gerçeğe her bir adımı net bir şekilde açıklıyor. IFA Paris’te verilen kısa kurslar katılımcılara 3 noktayı seçerek kendilerine özel bir program yapmalarını sağlıyor: Modüler Öğrenme (öğrenciler ihtiyaçlarına göre 16’da 24 saate kadar bir aralıkta seçim yapabiliyorlar), Tematik Öğrenme ( öğreciler 3 ana tema arasında seçim yapabiliyorlar) ve Geniş Kapsamlı Öğrenme ( öğrenciler 3 temayı da birleştirerek “Moda Stüdyosu” adı altında geniş kapsamlı bir eğitim alabiliyor).“Ben özellikle desen oluşturma ve drapaj teknikleriyle ilgiliydim. Kurs muhteşem ve çok yoğundu ve benim bilgilerimi daha da derinleştirmesine bayıldım. Eğitmenimiz Marie muhteşemdi ve onun tarsi gördüğüm en iyilerden biri diyebilirim. Çok ne ve mükemmeliyeti birisi ki bu moda tasarımında önemlidir” diyor Natasha Fonte.

Natasha 8 haftada öğrenebileceğinin en iyisini öğrendiğini ve sonunda 2 parçalık, romantic klasik dokunuşlu mini bir koleksiyon çıkardığını anlatıyor.

“IFA Paris’teki deneyimin hayatımın şimdiye kadarki en iyi deneyimlerinden birisi oldu. Sınıf arkadaşlarım dünyanın farklı ülkelerinden geliyordu ve bu muhteşem bir deneyim oldu. Şimdiki hedefim, markam Be You’yu geliştirmek ve öğrendiğim teknikleri koleksiyonlarımda kullanmak.” “Be You” kısa zaman önce İsviçre’de bir satış noktası açtı. “Marka her geçen gün daha fazla Ekvatorlu ünlüyü ve seksi stil ile ışıltılı görünüşü bir arada sunan farklı tarzları arayan yeni insanları çekiyor. Online satşlara başladık ve sosyal medya hsaplarımızı büyütmeye başladık. Şimdiye kadar Facebook, Twitter ve Instagram’da 30.000’den fazla takipçimiz oldu.

Bu kurs için gelecek dönemler Ekim 2017, Mart 2018 ve Temmuz 2018’de başlıyor. Detaylı bilgi almak ve kaydolmak için Moda Stüdyosu