Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs HaberleriModa Sektörü Haberleri

IFA Paris, New York Moda Haftası’nda Kent State Üniversitesi ile Podyumda

By Eylül, 2023No Comments

Önde gelen moda kurumları IFA Paris ve Kent State Üniversitesi Moda Bölümü, işbirlikleri sırasında New York Moda Haftası’nda (NYFW) büyüleyici bir defile sundular. Etkinlik, Garment District Alliance ve New York Film Academy’nin cömert destekleriyle, küresel kültürlerin olağanüstü bir kutlamasıydı ve mezunların katılımını ve tanınmasını arttırma gayelerinin bir kanıtıydı.

Tasarımcı – Hawi Sisay Midekssa

Bu yılki NYFW sırasında gerçekleşen ortak moda gösterisi, farklı kültürler arasındaki bağın, moda ve yaratıcılık için ortak bir tutku altında birleştiği bir kutlamaydı. Dünya çapından gelen geleneksel teknikleri ve çağdaş tasarımları harmanlayarak nefes kesen koleksiyonları sergileyerek, moda topluluğunu ve daha geniş bir izleyici kitlesini etkiledi ve ilham verdi.

IFA Paris, Kent State Üniversitesi ve NYFA’nın yaratıcı birleşimi, kurumların ethosunun bir işareti olan küresel yetenek birikimini bir araya getiriyor. İnovasyon, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılığı vurgulayan bir vurgu ile gösteri, moda endüstrisi için yeniden hayal edilen bir geleceğin özünü yansıttı.

IFA Paris X KSU New York Moda Haftası Defile Etkinliği

IFA Paris, New York’ta sergilenmek üzere 20 kıyafet seçti. Bunların büyük çoğunluğu, Paris Göç Müzesi’nde düzenlenen 2023  Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı, Sürdürülebilir Moda Lisans Programı ve Çağdaş Moda Tasarımı Lisansüstü Programının mezuniyet gösterisinden geldi. Ayrıca, 1. ve 2. sınıf Moda Tasarımı öğrencilerinin eserleri de podyumda gösterilmek üzere seçildi. Genç tasarımcılarımız için çok umut vadeden bir çıkış. Öğrencilerimizin tasarımlarının gösterinin açılış ve kapanışını yapması, koleksiyonlarının kalitesinin bir göstergesidir!

Tasarımcı – Dumenu Lord Johnson

İşbirliği hakkında konuşan IFA Paris CEO’su Jean-Baptiste Andreani, “Kent State Üniversitesi ile ikinci kez el sıkışmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. Genç tasarımcılara güç verme ve farklı kültürleri kucaklama konusundaki ortak bağlılığımız bu ortaklığın temelidir. Bu gösteri sadece bir podyum etkinliği değil, geleceğimiz için bir vizyonun somutlaşmasıdır – kapsayıcı, şefkatli ve sürdürülebilir bir moda” dedi.

Benzer şekilde, Kent State Üniversitesi New York Şehri Moda Direktörü Ann Mariko Walter, “Geçen yılki ortak gösteri, yaratıcı zihinler bir araya geldiğinde neler olabileceğinin sihrini gösterdi. Bu yıl, çıtayı daha da yükseltiyoruz. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız, yaratıcılıklarını sergilemeyi heyecanla bekliyorlar ve küresel kültürlerin birleşiminin moda endüstrisinde devrimci bir döneme yol açabileceğini keşfetmeye hazırlar” şeklinde duygularını paylaştı.

IFA Paris X KSU New York Moda Haftası Defile Etkinliği

Mariam Abdelmajeed (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Katar), Giovanni Libero (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, İtalya), Dasha Feldsherova (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Kanada), Yaëlle Le Goff (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Fransa), Dumenu Lord-Johnson (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Gana), Hawi Sisay Midekssa (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Etiyopya), Eugenia Adjetey (MA Çağdaş Moda Tasarımı, Gana), Dua Pichaya (MA Çağdaş Moda Tasarımı, Tayland), Tanja Halbmayr (MA Çağdaş Moda Tasarımı, Avusturya), Anais Song (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Fransa), Florence Maltseva (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Almanya), Uluka Nkechi Rita (Bachelor Moda Tasarımı Nijerya), Sepehr Mogharab (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, İran) ve Tushita Sharma (Bachelor Moda Tasarımı ve Teknolojisi, Hindistan) güzel tasarımları için tebrik ediyoruz!

Bir sonraki etkinliğimiz bizi ve mezunlarımızı bir kez daha Amerika Birleşik Devletleri’ne götürecek. IFA Paris, Miami’de Art Basel Haftası sırasında 3 özel moda gösterisi düzenleyecek!