Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Öğrencileri Hollywood Filmi “Ghost In The Shell”in Tanıtımı İçin Bir Kapsül Koleksiyon Projesinde Yer Aldı

By Mart, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Paramount Pictures ile çalışan bir pazarlama ajansı IFA Paris ile temasa geçti ve şu an Hollywood filminde Scarlett Johansson’un rol aldığı meşhur Masamume Shirow’un mangasının uyarlaması olan “Ghost in the Shell” adlı filmin başlatılması için bir kapsül koleksiyon projesi üzerinde çalışmaya başladı..

IFA Paris’in MA, Çağdaş Moda Tasarımı lisansüstü öğrencilerinin elle seçilmiş bir grubundan, kullanıcı deneyimini geliştirmek için teknolojiyi içeren orijinal bir moda eskiz dizisi yaratmaları istendi.

Ghost in the Shell

“Ghost In The Shell’de bulunan temalardan esinlenen öğrenciler, estetik ve gelecekte giyilebilir teknoloji teorisine odaklanan kavramlarla moda ve işlev arasındaki boşluğu kapatan tasarımlar yaratma mücadelesi verdiler.

İki adanmış yaratıcı koçla birlikte çalışan öğrenciler, orijinal animeye ait görselleri inceler ve film müziğini dinleyerek “Ghost in the Shell”in evrenine dalarak çalışmaya başlarlar. İlk kavramsal araştırma, akışkan fütürizm fikrine dayanan kapsamlı bir tema geliştirdi. Cinsiyetsiz bir stil, yumuşak renk paletleriyle, güç ve kırılganlığı karıştıran silüetlerle gösteriliyor.

Genel sonuç, iç ve dış uyaranlara göre değişen etkileşimli kumaşların entegrasyonu ile hiper hassaslığa vurgu yapar.

Bu projeye katılan öğrencilerin aldığı program hakkında daha fazla bilgi edinmek için: MA Çağdaş Moda Tasarımı