Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Öğrencileri Paris’in Kalbinde Bir Butiği Yeniden Ayağa Kaldıracak ve Konumlandıracaklar

By Nisan, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Lisans Moda Pazarlama ve Lisans Görsel Mağazacılık çalışmalarının bir parçası olan bir proje için, IFA Paris öğrencileri, pencereden mağaza mimarisine kadar Paris’in gözde semti Marais’in kalbinde yer alan Bionat Boutique’i yenileyecekler. Proje aynı zamanda Bionat’ın yeniden markalanmasını da içeriyor.

Bionat – IFA Paris Projesi

Bionat, 1996 yılında Alsace’de (Fransa’nın doğusu) yaratılan bir aile markasıdır. Kurucular, çoğunlukla ayakkabı ve poşet olmak üzere Fransa üretimi çevre dostu deri ürünler üzerinde yoğunlaşmaya karar verdiler. Ayrıca, organik pamuk ve diğer doğal malzemelerden kıyafetler satıyorlar.

Bu proje için, IFA Paris öğrencileri, tüketicilerin gereksinimlerini ve alışkanlıklarını belirlemek ve dolayısıyla tüketicileri cezbetmek için Bionat ve Marais’de bulunan mağazalar hakkında bir pazar araştırması gerçekleştirmek zorundalar.

Öğrenciler ayrıca, pencereden, mağazanın bütün mimarisine yeniden tasarım yapacak ve çevreye ve daha önce yapılan Pazar araştırmasına saygı duyarak projeyi yürütecekler. Bu projenin amacı Bionat’ın cazibesini canlandırmak ve mağazanın ziyaretlerini artırmaktır.

Bu proje ayrıca, By Antoine & Fred’in ayakkabıları, aksesuarları ve hazır giyim koleksiyonları gibi Bionat’ta satılan ürünler için yeni stiller aramayı da içeriyor. Lisana Moda Pazarlaması ve Lisans Görsel Sunum öğrencileri, pazar araştırmasının sonuçlarına göre, Bionat’ın, değerlerine saygılı ve ürünlerinin geri kalanına uyacak ürün gamını genişletmeyi önerebilecekler.Bu proje, öğrencilerin IFA Paris’te öğrendiklerini uygulamaya koymalarına imkan sağlarken markanın değerlerini ve felsefesini göz önünde bulundurarak bir şirketi ve görsel kimliğini yeniden markalaştırırken karşılaştıkları zorlukları ve tehlikeleri anlamaları için büyük bir fırsat sunuyor.

Öğrencilerin bu tür projelere katılmasına sağlayan programlar hakkında daha fazla bilgi için: Lisans Görsel Mağazacılık ve Lisans Moda Pazarlama Bölümü