Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Öğrencileri Tarafından Yapılan Louis Antoinette Kapsül Koleksiyonu

By Ekim, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

Birkaç ay öncesine geri dönüş… hava çok sıcaktı, tatiller bazıları için ortaya çıkmaya başlıyordu, ancak öğrencilerimiz çok meşguldü ve büyük bir zorlukla başlamaya hazırdı: okulda Louis Antoinette markası tarafından önerilen ortak bir proje. Kendine özel giysi kitleri şeklinde modayı pazarlayan DIY uzmanı, MBA Evrensel Moda Medyası ve MA Çağdaş Moda Tasarımı IFA Paris öğrencileri tarafından tasarlanan kapsül koleksiyonuyla serisini tamamlayarak yaratıcı çizgisine yeni bir ivme kazandıracaktı. O zamandan beri gerçekleşen ve fotoğraf çekimleri umut verici görünen bir proje!

Çifte bir yaklaşıma dayanan iş akışı, 18 Eylül’den bu yana Louis Antoinette web sitesinde satılan bir koleksiyonun geliştirilmesini ve sosyal medyaya özgü bir editoryal stratejinin uyarlanmasını mümkün kılmıştır. Öğrencilerimiz tarafından edinilen tüm becerilerin piyasa gerçekliğinin getirdiği kısıtlamalara uygun olarak pratik bir simülasyonu ….

“Louis Antoinette” topluluğunun oylamasına sunulan üç başarılı proje göze çarpıyordu. Uluslararası etkileri, seçmeli temaları ve evrensel ilham panolarını birleştiren üç proje. Her biri markanın görsel kimliğine saygı gösterebildi, “Louis Antoinette” hedef müşterisine uygun bir ürün stratejisi önerebildi ve topluluğun 17.000 hayranı için dijital iletişimi sergileyebildi.

Sonunda “Hadi karşıya geçelim” ve “Bugünlük bu kadar” karşısında kazanan bir “Sibirya” önerisiydi. Dünyadaki en güzel kadınların olduğu yer olarak görülen Rusya’nın bu muazzam bölgesini keşfetme daveti…”Louis Antoinette” Kadını yüceltmenin bir sembolü! Bu nedenle, iki giysinin kapsül koleksiyonu başlatıldı, mineral renklerden esinlenilmiş, hepsi kadınsılıkta grafik ve yapısal kesimlerden, geleneksel Kafkasyalı giyimden ödünç alınan kollu, tümü klasik aksanların fonunda.

“Ural Giyim” ve “OMSK Giyim” in çekimleri çoktan gerçekleşti ve geri bildirimler sosyal medyada çok olumlu görünüyor! IFA tarafından yapılan bu modellerinin ilgili kitleye ve hak ettikleri başarıya ulaşıp ulaşamayacağını görmek için hevesle ticarileşmelerini bekliyoruz! Devam edecek….

Bu projede yer alan programlar hakkında daha fazla bilgi için: MBA Evrensel Moda Medyası ve MA Çağdaş Moda Tasarımı