Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris X Louis Antoinette: Özel Bir İşbirliği

By Mayıs, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

IFA Paris, gelecek vadeden tasarımcı öğrencilerimize yaratıcı ve benzersiz tasarımlar ortaya çıkarmaları için tam yetki vererek Louis Antoinette ile işbirliği yapıyor.

IFA Paris x Louis Antoinette

2015’teki lansmanından bu yana, “özel tasarım evrenini canlandırmaya istekli” olan Louis Antoinette, moda dünyasında benzersiz bir deneyim sunuyor: birinin kendi kıyafetlerini ve aksesuarlarını kendi koleksiyonundan yarat. Kendin Yap konseptinin uzmanı olan marka, bazı #KitCouture (kumaş, desen ve tuhafiyelerle) ve bazı #Patrononly (sadece desen ve kılavuzlarla) meraklı beyinler sunar. Böylelikle, Louis-Antoinette, zamana ayak uydurarak, bir kadının gardırobuyla son moda koleksiyonunun çarpımını yaparak temelini yeniden gözden geçiriyor: klasik, yapılandırılmış ve hava kesimleri, daha güncel modeller.

Bu nedenle, Louis Antoinette x IFA Paris iş birlikteliği, bir işbirliğinden daha fazlasıydı. MBA Evrensel Moda Medyası ve MA Çağdaş Moda Tasarımı öğrencileri, (tasarım bölümü için 2 ve medya için 1), ) Eylül 2018’den itibaren internet üzerinden satışa sunulacak olan bir kış kapsül koleksiyonunun (3 ila 4 kıyafet) tasarımını hazırlamak için bir araya geldiler. Louis Antoinette’ye göre iyi şekilde sonuçlanan bir donanım: “en iyi desen kesimi, en iyi kumaş birleşimi, en iyi hikaye ve sahneleme” yi bir araya getiren bir donanımdı.

IFA Paris kendi içerisinde, genellikle koleksiyon geliştirme ve iletişim stratejisini birleştiren toplam bir yaratıcı ve endüstriyel entegrasyon projesine karşılık gelir. Marka kimliğine, bir taraftaki ürün stratejisinin ve diğer tarafın kitlerinin detaylandırılmasına en titizlikle bakıldığında, onunla devam eden iletişim stratejisine bağlanmıştır: öykü anlatımından (ilk kavramdan, editoryal kısıma) Instagram, Facebook ve YouTube gibi sosyal ağlardaki tanıtımına.

Louis Antoinette topluluğu (yaklaşık 17.000 üyeli) bu öğrencilerin projeleri arasında kazananı seçecek ve bu proje ticarileştirilecek.

Bu projede yer alan programlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için: MA Çağdaş Moda Tasarımı ve MBA Evrensel Moda Medyası