Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs HaberleriGirişimcilik

Kazanan Tasarımcılar – IFA Paris Mezunları Ödüle Doymuyor

By Nisan, 2015Nisan 18th, 2022No Comments

IFA Paris’ten 5 tasarımcı birçok ülkede dikkatleri üzerine çekiyor.

Yıl başında yapılan Paris Houte Couture haftasında epey dikkat çekmiş olan Tasarımcı Davinia Vitrac’ın son koleksiyonu, Paris-Dauphine Üniversitesi tarafından düzenlenen “Dauphine Sanat Günleri” moda şovunda yer alması için seçildi. Bu genç IFA Paris mezunundan büyük bir başarı!

Rusya’da, Anastasia Gregoryeva “Rus Silueti” yarışmasının finalistlerinden biri oldu. Finali Kasım’da televizyondan yayınlanacak olan bu yarışma Rusya’da çok popüler. Bu yarışmada Anastasia’ya iyi şanslar diliyoruz, Rus moda pazarında profilinin yükselişe geçeceğinden şüphemiz yok.

Yine Rusya’dan, bu sefer de Style.com’da (son zamanların en gözde moda sitesi) Moskova Moda Haftası’nın en önemli üç moda tasarımcısından biri olarak gösterilerek üne kavuşan Ria Keburia var!

2013’te mezun olan ama Moskova Moda Haftasında eserlerini 5 yıldır sergileyen bu genç tasarımcı için hak edilmiş bir başarı.

Teşvik edici ve ümit verici haberlerimiz henüz bitmedi: Karen Topacio’nun koleksiyonu, ilk sayısı bu ay yayınlanacak olan yeni bir Avustralya dergisi olan “Rummage”ın kapağında yer bulacak. Karen’in yapacaklarını çok yakından takip ediyor olacağız!

Ve son olarak, ekstra özel bir başarıya yer vermeliyiz. Tamamen yenilik ve orijinallik dolu cesur tarzı sayesinde, Thelma Bjornsdottir genç tasarımcı yarışmasını, bir üst seviye Paris moda etkinliği olan Pulp Moda Haftasında açık ara kazandı (15 finalist arasından jüri tarafından oy birliği ile). Profesyoneller arasında çok popüler olan ve Paris Metrosu’nun dört bir yanında reklamları yapılan yüksek profilli bir etkinlik bu. Fransız aktris ve komedyen Firmine Richard’da bu etkinliğe katılmıştı.

Yetenekli Thelma’ya tezahüratları duyalım hadi!