Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

LVMH Tarafından Düzenlenen Kozmetik Vadisi Yarışmasında Öğrencilerimiz “Coup De Coeur” Ödülünü Aldı

By Kasım, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

MBA Lüks Marka Yönetimi ve MBA Parfüm ve Kozmetik Yönetimi öğrencilerimiz son “Kozmetik 360” fuarında LVMH Grubu tarafından düzenlenen “Kozmetik Vadisi” yarışmasına katıldılar. Paris Kampüsü Yönetici Direktörümüz Jean-Baptiste Andreani, “Öğrencilerimizden birinin –Natacha Flores- özel ödül “Coup de Coeur” kazanmasıyla beraber IFA Paris Takımı muhteşem bir katılım gerçekleştirmiş oldu” dedi. Ödül LVMH genel sekreteri tarafından verildi.

“Kozmetik Vadisi” sektörden Rouen, Orleans, Chartres ve Versailles’den dünya çapında satılan kozmetik ve güzellik ürünlerinin 1 / 10’unu içeren 800 firmanın bulunduğu Fransız rekabetçilik kümelenmesidir! “2017 Kozmetik Vadisi Yarışması”nın amacı, organizatörlere göre, “duyusal bir müşteri yolculuğunu dijitalleştirmek için yenilikçi çözümler ve hizmetler yaratmak”tı. Bu yüzden yarışmaya sadece Lüks Yönetimi ve Pazarlama Okulları katılmadı, aynı zamanda IT öğrencileri de böyle bir projenin teknpoloji tarafında yer aldı. Yarışmaya katılan öğrenciler için LVMH ekibiyle tanışmak büyük bir fırsat olurken yenilikçi ve girişici taraflarındaki tutkuda da bir uyanış oldu.

Cosmetic Valley 2017 LVMH

IFA Paris Akademik Direktörü Albane Forestier’a göre “Kozmetik Vadisi Yarışması” profesyonel anlamda öğrencilerin iş dünyası ile yüzleşmelerini ve müşteri taleplerini karşılamayı öğrenmelerini sağladı. Mentörlük sistemi sayesinde bu yaklaşım öğrencilerin bir projenin nasıl başladığını, ilerlediğini ve sonuçlandığını kendilerinin öğrenmelerini sağlayan yapıcı eğitim çerçevesinin bir parçasıdır.

“LVMH yarışması bir insanın baskı altında nasıl çalıştığını görmesi için ilginç bir deneyimdi” dedi yarışmaya katılan öğrencilerden Vanessa Feiber, ve ekledi: “ ‘Algılarını aç’ başlığı altında LVMH Grubu’nun online pazarına bir duyusal pazarlama stratejisi yaratmak için 48 saatimiz vardı. Ekibimiz mağaza için renklendirmenin dijitalleştirilmesine odaklandı ve bu projeyle 2.lik ödülünü kazandı. LVMH’in arka planında çalışan insanlarla tanışma fırsatını yakaladık ve bu da fikirlerimizi ve planlarımızı netleştirmemize yardımcı oldu. Sunumumuz makyaj üzerine olduğu için MakeUpForEver takımı bizi yardımlarıyla destekledi. Bunlara ek olarak Paris ve çevresinden başka okullardan öğrencilerle tanışma fırsatı yakaladık ve potansiyel iş ağımızı genişletme şansı yakaladık.

“Sektör uzmanları ile iletişimin yanında farklı okullardan ve disiplinlerden zihinlerin biraraya gelerek yeni fikirler ortaya çıkarmasından” büyük zevk alan bir diğer öğrencimiz Lutho Vusa onun için muhteşem anın Christian Dior Parfüm’den François Demachy’nin onları dinlemesi ve kendi deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşması olduğunu söyledi.

“Kozmetik Vadisi’ne ve LVMH Yarışması’na / Hackathon’a katılmak çok yoğun, heyecan verici ve ödüllendirici bir deneyimdi” Litvanya’dan Linda Tarvida ekliyor. “2 günden az bir sürede genel konseptten/fikirden takımların oluşmasını ve projelerin jüriye sunuma hazır hale gelmesini muhteşem buldum. Bu çoğu zaman, bu tüketici teklifinin dijital / teknoloji kısmı için özel bir prototip de içeriyordu. Farklı alanlardan ve okullardan öğrencilerle çalışmak, LVMH’ten mentörlerle işbirliği yapmak ve projemizi sunmak için kesin ve katı süre kısıtlamaları, iyi yapılanmış bir şirketin start-up tarzı bir başlangıcıı yapıyormuş gibi gerçek hayatın profesyonel çalışmasına yakın bir öğrenme deneyimi sağladı. Her şeyin ötesinde bu çok eğlenceliydi.”

Öğrencilerimizi bu yarışmaya katılmalarını sağlayan iki MBA programımız için: MBA Lüks Marka Yönetimi ve MBA Parfüm ve Kozmetik Yönetimi