Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

M50’de Sanat Hareketleniyor

By Nisan, 2015Nisan 18th, 2022No Comments

Sanat her zaman hareketlidir, bunu kanıtlayabiliriz! 13 Mart’ta, aralarında sanat yönetimine büyük ilgi duyanlar da bulunan birkaç IFA Paris öğrencisi, Şangay’da bir sanat sembolü olan, birçok sanat galerisi içeren ve aynı anda aşağı yukarı en az on sergiye ev sahipliği yapan M50 kompleksini ziyaret etti.

Birçok ünlü sanatçı stüdyoları burada. Bazıları birkaç lüks eşya markası ile sürekli birlikte çalışıyor. Örneğin Çin’de Hermès ile 2007’de, Carre ve Hermès’in Çin’de 70. yılını kutlamak adına “Çin’in Ritmi” adında bir ipek fular tasarımı için ilk çalışan sanatçı olan Ding Yi gibi.

Resimlerinin anlattığı canlı renkler ve hikayeler, çağrışımlarla dolu ve ilham verici.

Büyük bir merakla keşfettiğimiz ilk sergi, küratörlüğü insland6 tarafından yapılan “Neuro-Rhrumba” idi. Sanat işlerinin yeni medya teknolojilerini kullanarak mizahi, modern ve hatta modaya uygun tecrübelerle yaşatan bir kuruluş.

Daha sonra, en harika modern Çinli sanatçı ve ressamlardan biri olan Ouyang Chun’a ait “Benim Hikayem” sergisi ile şaşırdık. Resimlerinin anlattığı canlı renkler ve hikayeler, çağrışımlarla dolu ve ilham verici. IFA gelecekte daha çok sanat gezisi yapmaya çalışacak.