Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Mezun Defilesi: Paris Moda Haftası’nda Gerçekleşen 2018 M Çağdaş Moda Tasarımı Defilesi

By Şubat, 2018Nisan 18th, 2022No Comments

26 Ocak 2018 – Haute Couture Moda Haftası, 2018-2019 pre-winter koleksiyonları ve Erkek Moda Haftasını kapsayan Paris moda maratonunun son haftası.

Bu, IFA Paris MA Çağdaş Moda Tasarımı için dönyanın dört bir yanından gelen öğrencilerden altısının defilesiyle gelecek neslin yaratıcılığını sergilemek için seçilen gün. Bu 6 öğrenci, defileden bir hafta önce yaratıcılıklarını ve kapsitelerine göre uyumlu bir koleksiyon sunmak için moda profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından seçildi.

Cynthia Arias

Bugünün bağımsız moda vizyonununun bir karmasını sunan 6 farklı koelsiyon podyumda:

Ruktam Srinakarin, Taylandlı öğrenci, koleksiyonunu çağdaş mimari ve uluslararası siyasetin insanların hayatına etkisi üzerine bir kolaj olan araştırmalardan oluşturdu. Sonuç, hem nazik hem de agresif, hem romantik hem de günlük giyim bir dizi silüetten oluştu. Koleksiyonda Haute Couture işlemeleri ile sokak giyim ceketleri bir araya geldi.

Ruktam Srinakarin

Jessica Khanna, Hint öğrenci, kçkleri olan Hindistan’dan bir gelenek Sari’yi güçlü Parizyen etkisiyle yeniden tasarladı. Sari’nin folklorik, işlemeli ve renkli görünüşünden çok uzaklaşan Jessica, akışkan ve asimetrik katları olan koyu silüetler hayal etti. Bu Sariler, mükemmel dar pantolonlar, Parizyen binalardan ilham alınmış taş baskılar, zarifçe yumuşatılmış siyah ve beyaz nakış işlemelerle beraber sunuldu. Ancak Jessica el işi pamuklardan üretilen kumaşlarla artistik Hint işçiliğini eklemeyi unutmadı.

Hong Kong’lu Mei Po Ng’nın koleksiyonu, bin yıllık neslin sorgulanmasını, romantik özlemler ile sosyal ağlar tarafından yönlendirilen bir yaşam arasında dönüştürmeyi amaçlayan kendisiyle tamamen uyumlu bir evren. Onun cinsiyetsiz koleksiyonu, ipek organze inceliğinin metalik aksesuarlarla çarpıştığı, 18. yüzyıl modası, yamalar, dekorasyon efektleri olan pamuk, şiş örgüsü, bant bağlama katmanlarının bolluğudur. Bu silüetlerde, Japonya ve Kore’ye, bazılarının samba dansçıları gibi görünmesine neden olan, görünüşte habersiz bazı referanslar görebiliyoruz.

Kitlesel pazardaki deneyiminden tam tersini alan ve Japon Wabi Sabi’nin zihnini çağdaş dikişlere uygulayan Filipinler’den Justine Belano ile sakinleşin. Bazı Jersey pamuklu paneller ve yünlü örgüler, nötr ve pudralı renklerde esnek ve neredeyse sönük olan minimalist yapılı silüetler oluşturmak için rastgele bir şekilde demonte ve yeniden monte edilir. Bu narin sargıları dengelemek için sadece plastik botlar ve değişik metalik aksesuarlar kullanılıyor.

Mei Po Ng

Uzun zamandır çalıştığı Los Angeles’la uğraşıyor, muhtemelen Meksika’dan Cynthia Arias‘a ilham veren şey bu. Genç tasarımcı, lüks ve Haute Couture görüntüleri ile oynuyor ve sokak modası enerjisini yutuyor ve Kaliforniya modernliği engelliyordu. Narin dantelden yapılmış atlamacılar bazen neopren crinolines ve baroklar pileleri altında payetli veya işlemeli kayarlar, bukleler tarafından yoğunlaştırılan basit tişört veya beyaz erkek gömlekler. Cynthia ile, çok fazla asla yeterli değildir.

Nepal’den Chandani Pradanang için aşırı derecede incelikle, onun silüetlerini, kumaşların rastgele kıvrımlarının sıkı takımların yapılarını yumuşattığı, kalıpların uzaması fikrinden anlatan, 80’lerden esinlenen hacimlerin 16. yüzyıl portrelerini uyandırabileceği. Ama bu koleksiyonda, Chandani, renklendiricilerinden beklenmedik ve son derece sofistike bir renk yelpazesiyle en iyi renk ustalığını yaratıyor.

IFA Paris’te yeteneklerini çok seviyoruz ve bu tasarımcıların dünyadaki farklı platformlarda koleksiyonlarını görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Bu öğrencilerin katıldığı program hakkında daha fazla bilgi almak için: MA Çağdaş Moda Tasarımı

MA Çağdaş Moda Tasarımı 2018 Mezuniyetinin tam vidyosunun keyfini çıkarın: