Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Moda Eğitimi, Sosyal Mesafe Uygulamasına Karşı Terapi Niteliğinde Bir Araç Olabilir Mi?

By Nisan, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

Mevcut sağlık krizi sebebiyle günlük hayatlarımız 20 günden uzun bir süredir bir sınavla karşı karşıya. Kriz sonucu evlere kapanmamız, tüm sosyal değerlerimizi sekteye uğratıyor. Stres ve yalnızlığa sebep olan bu kapanma haline karşı her anlamda harekete geçmeliyiz. Sosyal mesafeden bıktıysanız, lambalarınız veya vazolarınızla konuşmaya başladıysanız bir şeyler yapmanın ve bu uzaklaşma halini hafifletmenin bir yolunu bulmanın zamanın gelmiştir! Cevap, IFA Paris’in sunduğu terapi niteliğindeki araç olabilir mi? Herkes için çevrimiçi moda eğitimi!

IFA Paris, zorluklara rağmen duruma adapte oluyor. Eğitim alanları ne olursa olsun öğrenciler, uzaktan eğitimin getirdiği yeni tempoya ellerinden geldiğince adapte oluyor. E-eğitimin sağladığı eğitim devamlılığı, hem teorik hem de pratik olmak üzere dijital kaynaklara dayanır ve okulun normal temposuna göre modellenmiştir. Ancak eğitim ekibinin amacı okul duvarlarını aşmak ve kendi öğrencilerinin ötesinde herkesin sosyal mesafeye karşı gerçek terapi niteliğinde bir araç olarak moda eğitiminden yararlanmasını sağlamaktır.

IFA Paris’in son günlerde tüm internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu görüntülü atölyeler, enstalasyonlar veya pratik eğitimler (moda çizimleri, ileri dönüşümler vs.) heyecan verici moda dünyasına bir pencere açıyor. Bu orijinal girişim, Covid-19 krizinin meydana getirdiği bağlamın, denemeye açık herkes için başka etkileşim şekillerinin gelişmesini sağladığını kanıtlıyor. Sosyal izolasyonun olumsuz etkilerini en aza indirmek için okulun önündeki başlıca görev, moda dünyasını eğlenceli ve pratik bir şekilde genel bir kitleye tanıtmak. IFA Paris, yeni ufuklar keşfetmek ile yaratıcılığı teşvik etmek ekseninde modayı bir umut ışığına dönüştürmeyi umuyor.

Durumun gerektirdiği fiziksel mesafeyi korumaya uygun olan bu değerli anlayış, birçoğumuz için dayanılmaz hale gelen sosyal mesafenin etkisini en aza indirmeyi amaçlıyor.