Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Moda Okulundan Daha Fazlası: Moda Evlerinin Akıl Adresi IFA Paris

By Ocak, 2021Mart 31st, 2022No Comments

Uluslararası diploma programları, özellikle de lüks marka yönetimi yüksek lisans programı ve lüks perakende yönetimi kısa eğitimleriyle kendini moda eğitimi dünyasında ön plana çıkaran IFA Paris, artık bireysel eğitim ve gelişimi bir adım öne taşıyarak yerel ve global markalara da kurumsal danışmanlık hizmeti sunuyor.

Bugün değişimin kaçınılmaz bir gerçek olduğu ortada. Evrimleşen moda sektöründe trendleri yakalamak ve sahnede kalabilmek için her moda evinin günün koşullarını yakalaması önemli bir şart. Bir moda evinin kimliğini kaybetmeden, vizyonunu unutmadan değişimi yakalaması doğru bir planlama ve yüksek farkındalıkla mümkün.

Özellikle beklenmeden gelen değişimlerin yarattığı dalgayı sağlam karşılayabilmek bugün bir markanın hayatına devam edebilmesi için bir anahtar. Pandemiyle birlikte tüm sektörün kısa sürede adapte olmaya çalıştığı yeni düzen ve bilinmez bu süreç, markalaşmanın ve değişime karşı esnekliğin moda markaları için ne kadar önemli olduğunu da kanıtlamış oldu.

IFA Paris de tam olarak bu noktada markalara destek planı sunuyor. Sektöre yetiştirdiği değerli moda figürlerinden edindiği tecrübelerle, güçlü akademik kadrosu ve yönetimiyle ‘Yolumuz ne olmalı?’ diye soran her moda markasına doğru cevabı bulmak üzere çalışıyor.

IFA Istanbul kampüsü, profesyonel ve deneyimli ekibi ve İstanbul Yönetim Direktörü Adile Cretallaz öncülüğünde hem global hem de yerel markalara markalaşma, marka uzantısı ve lüks yönetim danışmanlığı veriyor.

IFA Paris İstanbul Kampüsü’nün kurucusu ve yönetim direktörü Cretallaz, pazarlama ve danışmanlık hizmetlerinde büyük bir yönetim deneyimine sahip. Asya, Avustralya ve Avrupa’da global şirketlerde çalışma deneyimiyle kendisi de danışmanlık sunuyor.

2005 yılında Şangay’da kendi danışmanlık firmasını kuran Cretallaz, o zamandan bu yana dünya çapında hem yerel hem de küresel şirketlere danışmanlık yapıyor ve şu anda LSL Danışmanlık olarak Hong Kong, İstanbul, Paris ve Şangay’da aktif olarak rol alıyor. Cretallaz liderliğindeki firma, Louis Vuitton, Adidas, Chanel, Swarovski, Dior, Conde Nast Group, Türk Hava Yolları, Vogue, Loreal Paris ve Apple gibi global firmalarla da çalışma fırsatı yakalamış ve bu markaların tercihi olmuştur. Cretallaz, 2013 yılında IFA Paris’in kapılarını İstanbul moda dünyasına açmasının ardından yerel ve küresel moda markalarına danışmanlık hizmetlerini artık IFA Paris aracılığıyla da sunmaktadır. Ayrıca alanında deneyimli ve her zaman öğrenmeye, gelişmeye ve yardım etmeye istekli bir ekip kurmuştur. IFA Paris İstanbul ekibi artık marka danışmanlığı konusundaki bilgi ve deneyimlerini sunmaya hazır bekliyor.