Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

SİNGER ve IFA Paris İstanbul İş Birliği

By Kasım, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

IFA Paris İstanbul olarak uluslararası alanda ve sektörde öncü şirketlerle iş birliği geliştirmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin yeteneklerini üst seviyelere çıkarabilmesi için onlara daha konforlu ve kaliteli olanaklar sağlıyoruz.

Bu bilinçle özellikle yoğun uygulamalı eğitim programlarımızda öğrencilerimizin kullandığı materyaller konusunda kaliteli seçimler yapmaya dikkat ediyor, alanında uzman markalarla çalışmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle dikiş makinesi denilince akla ilk gelen ve kuruluşlarından bu yana 150 yılı aşkın bir süredir, yenilikçi ve insan odaklı yaklaşımlarıyla sürekli fark yaratarak sektörde ilerleyen SİNGER ile IFA Paris İstanbul olarak işbirliği sürecinde ilerliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Temelinde bir aşk öyküsü yatan marka olan Singer, hem hikayesiyle hem de geçmişten günümüze gerçekleştirdiği dönüşümle sektörde dikkat çeken markalar arasında yer alıyor. İlklerin markası olan Singer dünyadaki ilk elektrikli dikiş makinasını, ilk elektrikli süpürgeyi, ilk hafızalı dikiş makinasını, ilk bilgisayarlı dikiş makinasını ve Game Boy teknolojisi ile çalışan ilk dikiş makinasını üreten firmadır.

Singer dikiş makinasının küçük bir atölyede başlayan serüveni, bugün ileri teknolojiyle donatılmış; “Dikiş Diken Bilgisayarlara” dönüşmüştür. Dikiş makinası denildiğinde akla gelen tek firma olan ve dikiş makinası pazar lideri Singer yaklaşık 1500 bayii ile Tükiye de sektöründe lider konumdayken, bugün dünyada da 160 ülkede aktif satış yapmasıyla adını başarıyla duyurmuştur.

Felsefesi “kalite, eğitim, servis” olan Singer okul ve üniversitelerle yaptığı ortak çalışmalar sürdürüyor. Bu çalışmalarına IFA Paris İstanbul’u da dahil ederek 2021-2022 eğitim öğretim yılımızda öğrencilerimizin kullanımı için ilettikleri dikiş seti ve dikiş makineleriyle genç yeteneklerimize destek oluyor. Bizler de dikiş ve kalıp eğitimleri verdiğimiz sınıfımıza Türkiye’de ve dünyada adını gururla taşıdığımız Singer markasının adını vererek iş birliğimizi taçlandırıyoruz.