Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Tarihi Kaydet: 20 Aralık 2021 Pazartesi günü IFA Paris Open House

By Kasım, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

Moda konusunda tutkulu musunuz? Bu büyüleyici alanda bir kariyer düşünüyor musunuz? Farklı moda mesleklerini ve bunlara uygun eğitim kurslarını keşfetmek ister misiniz? IFA Paris moda okulu, sizi 20 Aralık‘ta Paris kampüsünün kalbindeki “open house”una davet ediyor. Sunulan atipik eğitim gibi, etkinliğin formatı da… özgün, heyecan verici ve etkileşimli olacak! Keşif, deneyim ve bolca sürprizlerle dolu bir öğleden sonra için bize katılın!

IFA Paris Open House, 14:00’te görüşmek üzere!

Fransa başkentinin 19. bölgesinde, 18-24 Quai de la Marne‘nin duvarlarının arkasında koşuşturmanın belirgin olmadığı günler nadirdir. 20 Aralık 2021 öğleden sonra, herkes için bu köpüren moda endüstrisinin sahne arkasını ve çeşitli yönlerini keşfetme fırsatı olacak!

Geleneksel olarak, okulun sunumu IFA Paris yönetimi ve öğretim kadrosunun bazı üyeleri tarafından yapılacaktır. Öğrenciler (bazıları burslu) ayrıca ziyaretçilerin tüm sorularını yanıtlayacak.

Konferansın ardından, her bir program için gerekli olan en son teknolojiye sahip tesislerin ve ekipmanların ayrıntılı bir turu yapılacaktır. Bu moda öğrenimi tapınağında: Tasarım, stil, lüks pazarlama, mağazacılık veya sürdürülebilir kalkınma, mevcut moda dünyasında mevcut işlerin çeşitliliğini yansıtan tüm uzmanlıklar öğretilir.

Özellikle Moda Teknolojisi ile ilgilenen öğrenciler, Foundry Tech Lab‘ın yüksek teknolojili ekipmanlarını tanıma fırsatı bulacaklar. Bu çalışma alanı, modanın sanal olarak yaratılması için gerekli tüm kaynakları (vücut tarayıcı, Oculus Quest sanal gerçeklik gözlüğü, prototipleme yazılımı…) yoğunlaştırır. Foundry Moda Teknolojisi Laboratuvarı benzersizdir ve MBA Moda Teknolojisi programı öğrencilerine adanmıştır, ancak aynı zamanda Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programının ve MBA Moda Yönetimi – Giyim Anadalı Programının belirli modülleri için de kullanılır. Genç öğrenciler arasında girişimciliği teşvik etme vizyonuyla Foundry, kısa süre önce startup programını bir moda girişimi başlatmak isteyen tüm girişimcilere genişletti. Tüm meraklıları çağırıyor!

Student designs at IFA Paris

Saat 15:00’ten itibaren herkes “gerçek” bir IFA Paris öğrencisi olma fırsatını yakalayacak!

Alışılmadık öğretim yöntemlerimize sadık kalarak, teoriden sonra uygulama zamanı! Uzmanlar tarafından yürütülen atölye çalışmaları şeklinde, herkes birkaç saatliğine gerçek bir IFA Paris öğrencisinin yerine geçme ayrıcalığına sahip olacak. Üç ana tema keşfedilecek ve herkese kendilerine en uygun atölyeyi seçme özgürlüğü verilecektir.

Workshop 1 – Eskiz tekniğini öğrenin ve içinizdeki tasarımcıyı ortaya çıkarın.

Yaratıcı bir sürecin aşamaları bireye göre değişir. Eski IFA Paris öğrencisi ve Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı öğretim görevlisi Anastasia Grigoryeva, metodolojisini paylaşacak ve kendi metodolojinizi nasıl tanımlayacağınız konusunda size sağlam tavsiyeler verecek. İlham araştırma teknikleri, kolajlar, ruh hali tahtaları ve çizimler sayesinde kendi tasarımınızı yaratacaksınız. Atölye sonunda tasarımınızı, IFA Paris açık hava fuarından sonra saklayabileceğiniz eşsiz bir parça olan Bez Çantaya aktarma fırsatına sahip olacaksınız.

Workshop 2 – İleri Dönüşümü öğrenin ve etik bir moda uzmanı olun.

Moda Sürdürülebilirliği Lisans Programının bir parçası olarak, katılımcılar modanın çevresel etkisini tartışacaklar. Daha erdemli giyim üretimine büyük önem veren okulumuz, ikinci el giysilerin potansiyelini vurgulamak istemektedir. Tek gereklilik hem sürdürülebilir hem de orijinal tasarımlara hayat vermek için ikinci el giysilerin yapısöküm/yeniden yapım tekniklerinde ustalaşmaktır.

Workshop 3 – Moda pazarlamasını öğrenin ve pazarın gereksinimlerini anlayın

Bu workshop 4 aktivite (trend tahmini, tüketici davranışı, stil ve fikir sunumu…) etrafında yapılandırılacaktır. Her katılımcının hem ticari hem de yaratıcı yönleri keşfetmesini sağlayacak pratik vakalar, moda endüstrisinin içlerine nüfuz etmek için temel kavramlar. Tüm bu spesiyaliteler, IFA Paris’teki Moda Pazarlama Lisans Programı kapsamında ele alınmaktadır.

IFA Paris mannequins

Ancak moda da bitmeyen bir meydan okuma olduğu için etkinliklerle birlikte bir yarışma da düzenlenecek. Kazananlara ödül? Noel Baba’yı kıskandıracak bir teknoloji hediyesi! Ama şşşş, sürpriz etkisini korumayı tercih ediyoruz!

Maalesef 20 Aralık’ta orada olamayacaksanız, 10 Aralık’ta 14:00-16:00 saatleri arasında yapılması planlanan sanal “open house”u takip edebilirsiniz…Bu tür etkinlikler ister fiziksel ister dijital olsun, moda endüstrisinin perde arkasında neler olduğunu keşfetmek ve yönelim seçimlerini doğrulamak için geçiş aşamasında olan lise mezunları veya öğrenciler için ideal bir fırsattır.

Varlığınızı kolaylaştırmak için her şey halledildi, bu nedenle IFA Paris açık toplantısına katılmamak için hiçbir mazeretiniz yok: 10 veya 20 Aralık’ta sizi görmek için sabırsızlanıyoruz! Kaydolmak için buraya tıklayın: Open House Kaydı