Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Tutkusunun Peşinden Koşanlar: Öğrencimiz Parnia Razipour’un Moda Yolculuğu

Bir tutkunun peşinden koşabilmek, önemli bir başarıdır ve moda tasarım öğrencimiz Parnia için de bu yolculuk son derece heyecan verici. IFA Paris Istanbul’da moda tasarımı okumak, Parnia’nın ömür boyu bir hayali olmuş ve son staj deneyimi, bu dinamik ve talepkar alana olan bağlılığını daha da pekiştirmiştir. Parnia’nın mesleğine olan bağlılığı, kendi yaratılarını bir moda şovunda hayata geçirme fırsatına sahip olacağı İFA Paris Istanbul’daki yaklaşan döneme dair heyecanıyla kendini gösteriyor. Özellikle İran moda etkinliği için stilize ettiği moda şovu gibi staj deneyimleri, onu konfor alanının dışına çıkmasına ve endüstri içinde değerli bağlantılar kurmasına imkan tanımıştır.

Moda endüstrisi, hızlı tempolu ve talepkar doğasıyla bilinir ve Parnia, moda eğitimini İFA Paris Istanbul’da almanın, karşılaştığı zorluklar için onu uygun bir şekilde hazırladığını kabul ediyor. Büyük iş yükü ve sıkı teslim tarihleri, onun için tanıdık bir alan haline gelmiş, IFA Paris Istanbul’un sağladığı kapsamlı eğitimle birlikte ona özgüven ve bu alandaki zorluklarla başarıyla başa çıkma yeteneği kazandırmıştır.

Çocukluk hayalinin moda tasarımcısı olmak olduğunu hatırlarken, Parnia günlük olarak zorlukları kucaklamanın ve yeni beceriler öğrenmenin önemini vurguluyor; bunların da okulda öğrendiği ve geliştirdiği bakış açıları olduğunu dile getiriyor. Moda tutkusu, küçük bir çocukken başladı ve şimdi tanınmış bir moda okulunda üçüncü sınıf öğrencisi olarak, aday moda öğrencilerine de görevlerine özenle yaklaşmalarını ve ertelemenin tuzaklarından kaçınmalarını öneriyor.

Yoğun program ve talepkar iş yükü arasında, Parnia, kendi ihtiyaçlarına ve gerektiğinde mola almaya önem vermenin önemini savunuyor. IFA Paris, öğrencilerine, hırpalanma noktasına gelmenin aksine sağlıklı bir dengeyi sürdürmenin önemini vurgulayarak, hırpalanma noktasına kadar kendini zorlamamanın üretkenliği zedelediğini vurgular.

 

Geleceğe bakarken, Parnia , moda endüstrisindeki yoğun çalışma saatlerinin farkında olarak daha dengeli bir iş yükü isteğini dile getiriyor. IFA Paris İstanbul’daki eğitim ve mentorluk sayesinde şekillenen görüşleri, modada çalışmanın ve öğrenmenin gerçeklerine ışık tutuyor; bu da rekabetçi ve dinamik bir alanda başarılı olmak için gereken özveri ve dayanıklılığın altını çiziyor.

Parnia’nın moda tasarım öğrencisi olarak yaşadığı yolculuk, azim, tutku ve hayallerin peşinden gitmenin ilham verici bir örneği olma özelliği taşıyor. Deneyimleri, moda tutkunları için değerli içgörüler sunarak, sektörün heyecan verici ancak talepkar doğasını ve başarı için gereken kararlılığı vurguluyor; bu da onu IFA Paris İstanbul’un dönüştürücü rolüne borçlu olarak, dirençli ve yetenekli bir moda profesyoneline dönüştüren faktörlere dikkat çekiyor.